• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vysoké hodnoty železa v krvi v tehotenstve. Čím to je?

27. júna 2013 
ahojte kočky, chcem sa opýtať čím môžu byť v tehu spôsobené vysoké hodnoty železa v krvi? či to má vplyv na bábo atď....hranica je tuším od 11 do 21 a ja mám 32. je to veľmi zlé?
2. dec 2008 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
...halooo, nikto s tým nemal problém? nikto mi nepíše :frowning2:
3. dec 2008 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zajo ahoj a tvoj lekár ti k tomu nič nepovedal? :unamused:
3. dec 2008 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zAJO, NEVIEM CI SI TO CITALA, ALE NIECO SOM NASLA, TAK NEVIEM CI TI TO POMOZE :frowning2:

Nadbytok železa má za následok hemochromatózu, ktorá má dve formy. Primárna hemochromatóza je recesívne dedičná genetická porucha (je zvýšená črevná rezorbcia železa) pri ktorej sa železo ukladá v parenchýmových bunkách tela. Transportné a zásobné bielkoviny sú preplnené železom a v telesných tekutinách sa nachádza tzv. "katalytické" železo (nie je to voľné železo, ale železo v takých komplexoch, ktoré sú schopné katalyzovať Fentonovu reakciu, t.j. vznik hydroxylového radikálu. Je veľmi pravdepodobné, že hydroxylový radikál má dôležitú úlohu v patogenéze rakoviny pečene, ktorá je častou komplikáciou poškodenia pečene pri hemochromatóze.
3. dec 2008 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...NAJLEPSIE BY BOLO, KEBY SI SA PYTALA NA HEMATOLOGIU :wink: Drzim palce
3. dec 2008 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
junovka, no to si ma potešila :frowning2:

dnes som bola na odber krvi na ferritin a kapacitovú väzbu či čo to s tým súvisiace a má sa k tomu dr. vyjadriť. sranda ale je, že predošlé tehu som mala hodnoty železa pod normálom a tak som si ho doplňala a teraz ho mám bars veľa. dnes som debatila s jednou dr. a tá vravela, že tie hodnoty nie sú také strašné a že to by nemalo mať vplyv na bábo a na moje orgány - kedže sa to vyskytlo len teraz, ale aj tak to treba sledovať. tak snád to bude ok.
4. dec 2008 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zajo510,zbytočne sa nestresuj.pýtaj sa na hematologiu,ale kludne to môže byť spôsobene aj tým že si bola zahustena aj vtedy vychadzaju zvyšene hodnoty železa :wink: je možne že ked ti to urobia v inom labaku a pred odberom sa dostatočne napiješ(len čistu vodu)hodnoty budu ok.držím palce :wink:
4. dec 2008 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ďakujem kočky, že ste mi napísali, uvidím čo bude na výsledkoch, potom dám vedieť...tak pekný večer zatiaľ
5. dec 2008 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zajo510 Ahoj ako Ta preliecili? Bola si na hemoglobii? Som v 8tt a nasli mi zelezo 46 µmol/l , mam z toho celkom strach, pretoze lekarka povedala, ze to nic nie je, ze musime primarne preliecit mocove cesty, ktore maju zapal.
Lenza mna to zelezo stresuje, taktiez mam z neho silnu zapchu. :rolling_eyes:
14. jan 2013 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@enah
ak este treba:
močove cesty si preliec tinkturou z Kapucinky,odstrani aj streptokoa a zlateho stafylokoka ak je treba
železo sa da aj prirodne doplnit trstinovou melasou a zacat papat cviklu,mojej mame to velmi pomohlo
24. feb 2013 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte ako to dopadlo s tym zelezom vasim?Aj mne zistili zvysene a som v 16.tyzdni.Pri prvom tehotenstve som ho musela doplnat a teraz mam hodnotu 40.Tak co vam na to povedali doktori?
27. jún 2013 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok