Vysoký prolaktin a snažení se o miminko

ajurka
23. máj 2013

Ahoj všem snažili jsme se marně skoro dva roky o miminko, ale doktor mi po odběru krve řekl, že mám vysoký prolaktin. Druhý měsíc beru Medocriptine. Za jak dlouho Vám to zabralo? Museli jste při snížení prolaktinu absolvovat ještě nějaké léčení nebo laparoskopii? Už docela strácím naději, že bych mohla mít //. Děkuji předem za odpovědi.

anjelicek26
23. máj 2013

@ajurka - ja mam prirodzene vysoky prolaktin a ziadne lieky som nebrala, otehu sme teraz s tretim neplanovane na prvy sup... doky mi hovorila, ze pri tych hodnotach je to ako keby som ani otehu nemohla a vidis...

dejnas
23. máj 2013

@ajurka ja som po 6 týždňovej lliečbe otehotnela hneď nasledujúci cyklus 😉

ajurka
autor
23. máj 2013

@dejnas a měla si také vysoký prolaktin nebo jen zvýšený?

ajurka
autor
23. máj 2013

@anjelicek26 Hmm to je zajimavé.. mě řekl doktor, že pokud se rolaktin nesníží nebudu moci otěhotnět

anjelicek26
23. máj 2013

@ajurka - no to vravela aj mne a pozri kde sme.. otehotnela som dva dni pred terminom menstruacie...na jediny sup...

ajurka
autor
23. máj 2013

@anjelicek26 To je dobře... gratuluji... já beru léky a stále nic ☹

anjelicek26
23. máj 2013

@ajurka - zivot je nevyspytatelny, deticky sa k nam dostanu, ked to clovek najmenej caka ♥

lubkasofia
23. máj 2013

Ajoj aj ja som mala vysoký prolaktín,liečila som sa asi 3 mesiace k tým liekom som ešte brala aj nejaké čipky,a každý týždeň som chodila na krv a nosila na biochémiu.... otehotnela som asi po 3 mesiacoch liečby... prajem skoré uzdravenie a nech všetko dobre dopadne 😉

dejnas
23. máj 2013

@ajurka hodnoty si už nepamätám, ale bol vysoký... my sme snažilkovali asi 6 mesiacov, potom mi dr. robil testy a nasadil lieky... takže u nás - celkom rýchly priebeh 🙂 .... druhý drobec sa nám pošťastil dokonca necelých 9 mesiacov po pôrode, neplánovane, bez liekov 😉

ajurka
autor
23. máj 2013

@anjelicek26 No snad se taky někdy dočkám

dejnas
23. máj 2013

presne ako píše @anjelicek26 práve v ten mesiac som to - aj kvôli tej "diagnóze" a liečbe vôbec nečakala, vôbec som sa netestovala, nemyslela som na to, prijala som fakt, že sa preliečim a podarí sa nám to .... a zrazu ... sa stalo 🙂

ajurka
autor
23. máj 2013

@dejnas já je beru 2 měsíce a stále nic. a můj problém je, že nemám pravidelnou menstruaci. Někdy se mi stává, že pokud mi doktor nedá injekci, tak ani menzes nedostanu.

dejnas
23. máj 2013

aj ja som mala veľmi rozhádzaný cyklus a následne neskutočné problémy, silné krvácanie, až som odpadávala, bolesti brutal.... fičala som prvé 2 dni vždy na tramale 😝

ajurka
autor
23. máj 2013

@dejnas Já mám to samé ted.. a chci se zeptat.. když si brala prášky hned si dostala menstruaci.. doktor mi řekl, že se mi první musí dát dopořádku menzes... jiank neotěhotním

ajurka
autor
23. máj 2013

@lubkasofia Děkuji moc. Já beru pouze medocripne. Mě doktor volá vždy jednou za 3 měsíce a pouze mi dělá odběr krve. takže vidím, že každý doktor asi léčí jinak prolaktin

dejnas
23. máj 2013

@ajurka určite nie.... v mojom prípade som si ten cyklus "nestihla" dať dokopy....

ajurka
autor
23. máj 2013

@dejnas ... no jo no každý to má jinak... někomu to trvá dlouho, někomu chvíli... tak jsem zvědavá jak to bude dlouho trvat mě 😒

ajurka
autor
23. máj 2013

Chci se ještě zeptat.. Minulí měsíc jsem menzes dostala sama bez injekce tak jsem doufala, že to budu dostávat pravidelně tenhle měsíc se menstruace, ale pořád ještě nedostavila.. koupila jsem si test , ale udělala jsem si ho před chvíli a vyšel negativní... je možné, že by mi po ránu mohlo vyjít // ?

dejnas
23. máj 2013

@ajurka asi tak.... držím palce 🙂

lubkasofia
23. máj 2013

@ajurka no ja som chodila každý týždeň na krv...ja som mala predtým doktorka ktorý mi tvrdil ze nebudem mať deti nikdy,tak som prestupila k inej doktorke a pred ňou klobúk dole, tá hneď povedala že je problém ale je riešitelný...tak ešte raz držím palce a skore uzdravenie 😉

ajurka
autor
23. máj 2013

@dejnas Děkuji moc

ajurka
autor
23. máj 2013

@lubkasofia děkuji moc

blanka12
23. máj 2013

@ajurka ahoj moja aj ja mam vysoky prolaktin a neviem otehotniez beriem lieky tak uvidime

ajurka
autor
24. máj 2013

@blanka12 Jak ti to už dlouho léčba trvá?

blanka12
24. máj 2013

@ajurka ja beriem noprolac 2mesiac bo som po operacii ale liedzba moze trvat aj dlchsie

ajurka
autor
24. máj 2013

@blanka12 Na operaci si byla kvůli prolaktinu??

mima3311
24. máj 2013

Mne tiež diagnostikovali vysoký prolaktin. Brala som lieky z ktorých mi bolo brutálne zle. Ale že fakt brutálne. Bolo mi povedané, že to musím vydržať. Tak som držala ale bolo to fakt hrozné. Nakoniec sa mi rozpadol vzťah takže z toho nič nebolo. Ale aj tak som otehotnela keď som to najmenej čakala a v tom čase som sa vôbec na prolaktin neliečila. Bola som presvedčená, že nemôžem mať deti a som sa s tým aj zmierila. A otehotnela som...

blanka12
24. máj 2013

@ajurka nie cosi to bolo nieco ine co ma operovly miom ale ked mi zobraly krv tam mi zistila endokrinologicka ze prolaktin je vysoky a progeston bol nisky tak beriem lieky ale zatial sa nam nepodarilo

blanka12
24. máj 2013

@mima3311 ten vsach mi je luto k babätku blahozelam mne zase porlaktin robyl problem aj sciklusom

ajurka
autor
24. máj 2013

@blanka12 Já mám také velký problem s ciklem... jeden měsíc jsem dostala menzes, už jsem doufala, že se mi to dalo no normálu a tenhle měsíc zas nic, takže budu muset na injekci.