Vysoký prolaktin a snažilkovanie

mima5555
22. jan 2015

Ahojte prosim vas je tu medzi vami nejaka mamicka ktora mala problem s vysokym prolaktinom ? Podarilo sa vam otehotniet? Dakujem pekne

jajka71
22. jan 2015

ja som mala vysoky prolaktin, sialene hodnoty, vraj ako zena v prechode, dnes po nejakych dvoch rokoch som v tridsiatom tyzdni tehotenstva, ale tam bol aj iny problem (na druhej strane) treba fakt dobreho endokrinologa, dodrziavat liecebny rezim, brat lieky a upravit zivotny styl hlavne z hladiska stresu:(

kengurica
22. jan 2015

Mam kamosku, ktora mala velmi vysoku hladinu prolaktinu. Ked sa im narodil syn (prirodzene pocaty 🙂 ), doktor to oznacil "takmer za zazrak". No a este sa im stal taky zazrak 2 krat. Maju 2 krasnych syncekov a jednu princeznu.

mima5555
autor
22. jan 2015

Muz je v poriadku u endokrinologa nebola zistili mi na gynde kolko si brala lieky a po akom case sa podarilo? Dakujem za odpoved

jajka71
22. jan 2015

no moj muz si dlho myslel, ze ked sa nedari, problem je na mojej strane a o tom ho presvedcila cela nasa rodina, v praci mi prislo zle, v lete mi bola strasna zima, triaslo mnou tak som volala tetam (mamu uz nemam, nemala som komu inemu volat), ze cim to moze byt, oni mi kazali ist hned na gyndu, aby som to riesila, bola som na odbery a ukazalo sa, ze mam vysoky prolaktin, co je zrejme zasluha predchadzajuceho gynekologa, ktory ma "dopoval medikamentmi naupravu cyklu", no hned som si zohnala vysetrenie u endokrinologa s dobrymi referenciami,
endokrinologicka opakovala krvne testy, lebo tomu neverila:( trvalo to nejake 3-4 mesiace kym sa to dalo do normalu, potom som az do tehotenstva brala lieky aby sa to drzalo v normale, kym som neotehotnela, potom mi jeden liek vysadili, tehotenstvo vraj prospelo hodnotam, je to vraj v poriadku, uvidime ako to bude po narodeni dvojiciek,
co sa tyka mojho muza, tak on dlho odmietal specializovane vysetrenie, az kym nevidel cierne na bielom, ze uz som v ukazkovych hodnotach🙂
ked nam urobili v specializovanom centre bol cely prec z toho, ze sa ukazalo, ze ja som OK:( dlho sa somnou ani nerozpraval, .....lekari nasli riesenie a verim, ze v dohladnej dobe budeme spokojnymi rodicmi dvojiciek🙂

preto odporucam, aby ste obaja isli na vysetrenie, keby sme isli obaja, ovela skor sa to iste podari🙂)

stanuska28
6. mar 2019

Ahojte kočky,viete mi niekto poradiť?.. mám vysoký hormón prolaktin,gynekologicka mi odporučila aby som sa obrátila na endokrinologičku.. chodím na umelé oplodnenie a tento mesiac sme mali vkladať posledné 2 embrika.kedze mám zvýšený prolaktin vklad sa samozrejme nekoná.. dá sa nejako znížiť bylinkami alebo treba nasadiť liečbu?...

smejulinko
3. jún 2019

@stanuska28 ahoj
A ja mám zvýšený prolaktín a chcela by som poradit ako si ho znížila alebo či Ti niekto s ním pomohol
My sa snažíme o bábätko ale zevraj pri zvýšenom prolaktine sa to nedá...

smejulinko
3. jún 2019

@stanuska28 my tiež uvažujeme nad umelým oplodnenim ale teraz mi zistili akurát ten zvýšený prolaktín ale zevraj je zo stresu ale poviem že mala dosť veľký stres...

stanuska28
4. jún 2019

@smejulinko mám parlodel už ho užívam druhý mesiac,6.6 idem na kontrolu tak snáď už bude všetko ok a potom môžem ísť na umelé 😁