Vysoký prolaktín a nemožnosť otehotnieť

kristina411
24. máj 2021

Ahojte ženy prosím vás poraďte mi ..mam vysoký prolaktin a nemôžem otehotnieť z toho dôsledku...ako dlho vám trvala liečba a po akom čase ste otehotneli..ďakujem

malinoismum
24. máj 2021

@kristina411 a prečo ho máš zvýšený? Aký je pôvod zvýšenia?
Bola si na nejakých vyšetreniach? Endokrinologia napr.?
Vies môžeš to mat aj napriklad (nehovorím priamo o tebe) z užívania antidepresív, sú rôzne nálezy ktoré to ovplyvňujú atd .....
radšej by som riešila pôvod ochorení a až potom problémy s otehotnením. A najmä môžu súvisieť keďže ide o hormóny.

kristina411
autor
24. máj 2021

@malinoismum bola som u gynekológa a nepovedal mi pôvod len povedal že mám zvýšený prolaktin a v pondelok som objednana a že mi.predpise parlodel..žiadne lieky neuzivam ani nemám žiadne iné ochorenie .

malinoismum
24. máj 2021

@kristina411 Neboj to bude dobre. Ak by bol enormne zvýšený, rieši to inak. Netlac na pílu...

kkovacovak
24. máj 2021

@kristina411 presne tak. Keby bol nejaký moc zvýšený rieši to inak. Určite by ťa poslal minimálne pozrieť štítnu žľazu. Zvýšený prolaktín môže mať aj zdravá žena v rôznych štádiách cyklu. Liečba to môže v pohode upraviť 😉

lorin29
24. máj 2021

@kristina411 koľko znamená vysoký? Štítnu žľazu vysetrovala?

lienka_9
24. máj 2021

@kristina411 ja som mala zvýšený, beriem od septembra 2020 medocriptine, je to to isté ako parlodel...ja som ho tiež mala predpísaný ale v lekarni povedali ze uz ho nevyrábajú a namiesto neho mam toto...este som brala vitamíny vitex jahnaci aj to je na vysoký prolaktin.....teraz uz som mam 4 mesiace v norme ...no tehotná stale nie som a beriem ho aj naďalej....ja som mala najvyššiu hodnotu 51 a norma je do 29...teraz naposledy som mala 10.

adka998
24. máj 2021

@kristina411 aj ja som užívala na vysoký prolaktín vitex jahňací sama od seba jednu flašku (3mesiace).
Ale keď mi doktor zistil vysoký prolaktín tak som musela ísť na endokrinológiu a magnetickú rezonanciu kvôli hypofýze ale našťastie výsledky v pohode a na endokrinologii mi povedala že to je hormón ktorý sa zvyšuje pri vela faktoroch hlavne pivo (čo ja som nikdy pivo nemala), stres, niektoré jedlá a tak že to je aj dosť ťažké sledovať lebo ak si napríklad v strese v práci a tak stačí trosku a už ho máš zvýšený takze tam to niekedy ani neovplyvnis len sa dať do kľudu 😊… čo samozrejme nie je vždy ľahké 🙈

jankaapeto
2. jún 2021

@lienka_9 ja som mala v oktobri prolaktin 56 a dr.mi nič nedal. A v marci sa ma pyta ci mi dačo dal.🙈🙈 teraz mam okolo 36 a tiez nic nato neberiem akurat mi dr.povedal, že je to stresovy hormon, že na to pozor. Tak neviem snáď bude dobre.

matus7030
6. jún 2021

@kristina411 ja som bola minulý týždeň na endokrinológii (liečim sa na štítnu už 11 rokov) a dr zistila, že mám zvýšený prolaktín, ale len mierne. Mám prísť keď mi začne menštruácia (3deň dalšieho cyklu) opäť na krv. Ak bude 2x zvýšená hladina prolaktínu, vravela, že mi nasadí lieky. Vraj to treba aspoň 2x overiť, keďže to môže byť len chvíľkový stav, ale nemusí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre