Zadržana voda v tele. Nebude mať vplyv na bábätko?

nokula
3. nov 2008

Ahojte všetky mamičky, snažilky, buduce mamičky.
Akurat riešim jednu dilemu a potrebovala by som poradiť. Mam 21 rokov a som moletka, akurat tento mesiac som vysadila po roku a pol antikoncepciu s ktorej som pribrala vyše 20 kilo, doktorka mi povedala, že mam v sebe zadržanu vodu a nič viac, tak som sa rozhodla, že tabletky vysadim a s priateľom sa budeme pokušať o babätko, lenže je tu ešte taky maličky háčik, chodím na VS, ja ju chcem ukončiť, len môj oco dufa, že ju skončím, lenže mňa ta škola vôbec nebavi a vyzera to tak (aj ja sa o to snažím) že tento semester neskončím. Len sa bojím toho, či moja nadvaha, zadržana voda v tele nebudu mať vplyv na babätko. Ma niekto podobnu skúsenosť? a čo poviete poteší sa oco tomu ked budem tehotna? nie je tu niekto aj s takou skusenosťou? veľmi pekne vam už teraz všetkym dakujem 🙂

etnicka
16. dec 2008

nokula, to, ze titul je nanic a vsade je tlacenka je hlupost. Viem to podla seba. Bez VS proste nemozes robit urcite povolania, ako lekarka, ucitelka, tlmocnicka, prekladatelka... Samozrejme je vela povolani, ktore mozes robit aj bez VS 😉 ak velmi tuzis po babatku, tak nemas co riesit. Diplom sa da urobit aj s nim, akurat to bude o nieco tazsie. V kazdom pripade Ti drzim palce 😉 Zivot je prilis kratky na to, aby sme stale len na nieco cakali.

nokula
autor
17. dec 2008

no ale tak zasa čo si spomínala tie zamestnania, tak to v živote určite robiť nechcem, ja som vyštudovala ekonomicku školu takže niekde v kancelarii by mi stačilo uchytiť sa. a maš pravdu, život je kratky na to aby som čakala čakala čakala a nakoniec zistím, že dieťa mať nemôžem lebo mam veľa rokov, alebo nebodaj nejake zdravotne problemy, ale osud to už ase zariadil s babom.

nokula
autor
17. dec 2008

pensadorcallisto maš pravdu po materskej si budem musieť najsť robotu, ale ja sa roboty nebojim, ale proste po dieťatku strašne tužim, možno keby som sa dostala do prace, tak by som už myšlienku na dieťa odsunula a snažila sa postupovať v zamestnani, ale tak možno mam malo rokov, ale cítim sa na to byť mamou

alias313
17. dec 2008

ahoj nokula. no neviem ja som necakane otehotnela a a este predtym som sa dostala do medzirocnika, takze teraz ked porodim o dva mesiace na to budem mat statnice. Dufam, ze to zvladnem, lebo skola je fajn a zase nechcela by som zahodit za hlavu cele tri roky. No je tazke povedat, ci mas skoncit zo skolou, alebo si ju aspon dorobit.neviem ani v ktorom si rocniku, ak si niekde na zaciatku, asi by som na tvojom mieste nepokracovala, ale ak si dalej, tak je to predsa lepsie, ako mat strednu. nechcem tym nikoho urazit 🙂 a myslim, ze sa da najst o nieco lepsia robota, ked mas vysku, ale hlavne taku, ktora ta bavi a potom by si skolu vedela zužitkovať aj v praci. a co sa tyka ocina, urcite sa bude tesit.a ked si svoje vnucatko uvidi, tak ho neda za nic na svete. inak teraz je aj vela mamiciek, ktore popri mimcu spravia vysku-externe, takze staci len chciet, vybrat si nieco co ta bude bavit 😀 vela stastia prajem.

nokula
autor
17. dec 2008

no alias313 tak teraz som v druhom ročniku v zimnom semestri, ale nevyzera to ani na postup do dalšieho semestra, ja by som aj chcela študovať, ale vybrala som si zly odbor a to čo chcem ja je v ZI, ale rozmyšlala som aj nad tym, že by som si urobila nejaku školu popri materskej, viem že to bude oveľa oveľa ťažsie ale vyberiem si už aspon to čo ma bude baviť. aj moja spolužiačka vlani porodila, a normalne ju obdivujem ako zvlada školu, dieťa a ešte je na neho aj sama , lebo jej priateľ je cely čas sama, tak byva pri rodičoch. a dakujem za tvoje slova

danu
16. okt 2012

Diskusiu zamykam na ziadost zakladatelky