Zamĺknutý potrat

laura268
6. apr 2012

Je ste tu taka, kt. prisla o babetko po sponntan. potrate, po missed abort, alebo kvoli zlym vysledkom z genetiky.. ☹ ☹
Ja som bola vcera na kyrete, dg. missed ab. bohuzial.. Baby ako dlho ste spinili, kedy ste dostali menstr.? Nemali ste nejake komplikacie po zakroku? Toto je moj prvy zakrok a pevne verim ze aj posledny ☹ ☹ Nikdy viac nechcem prezit to, co prezivam teraz..
Aky musi byt odstup ked chcem zasa otehotniet? Niekde je pisane 3mes, niekde 3 menstr. cykly, niekde pol roka..
Ake su Vase skusenosti, nazory?

dodidodi
17. dec 2015

Ahojte.V prvom rade Vás chcem pozdraviť a popriať Vám veľa síl.Viem,že všetky slová sú teraz zbytočné,ale naozaj viem čo prežívate,keďže sme s priateľkou prišli o bábätko.Bolo to v desiatom týždni tehotenstva,prestalo mu biť srdiečko,ale kedže sa chcem s Vami podeliť o našu veľmi veľmi smutnú skúsenosť tak pôjdem pekne od začiatku. Priateľka mala v šiestom týždni špinenie,kedže to bolo v sobotu tak sme šli na pohotovosť,kde nás lekár hneď šokoval,že môže ísť o hroziaci potrat,tak bola ihneď hospitalizovaná,bola tam dva týždne kde jej podávali infúzie dicynone, duphaston a proti krvácaniu injekcie do zadku.Plod rástol ale čakalo sa ešte kým začne biť srdiečko.Srdiečko začalo byť a veľmi sme sa tešili,priateľku poslali domov,potom chodila k svojej ženskej lekárke,ktorá povedala že plod pekne rastie a srdiečko pekne bije,že má lekárka radosť ako sa to pekne vyvíja.O desať dní mala prísť na kontrolu kedže by to bolo desať týždňov,že spraví testy na genetiku a že dostane tehotenskú knižku.Priateľka sa ráno veľmi tešila,no ale keď prišla k lekárke oznámila jej,že nášmu malinkému nebije srdiečko,spravila jej vaginálne sono dva krát,priateľka na tom trvala,no ale srdiečko nebilo. Keď prišla domov,tak veľmi plakala a povedala mi tu najhoršiu vetu na ktorú nikdy nezabudnem a ktorá je pre budúceho a vlastne každého rodiča najhoršia v živote,proste že naše dieťatko zomrelo :( A teraz sa chcem s Vami podeliť o pocitoch z nemocnice.Na druhý deň sme šli na kyretáž,šli sme na ženské oddelenie,hospitalizovať ju,sestričky hneď na mňa vyleteli,že tam nemám čo robiť,že to je ženské oddelenie,že nemôžem ísť na izbu,ale hneď ako som im oznámil,že môžem ísť na izbu že to je dohodnuté a vipka zaplatená pre nás oboch tak ihneď zmenili ku mne správanie,zrazu som si mohol ísť sadkať do jedálne aj na izbu.Ako sme tak kráčali na izbu,tak kúsok od našej izby boli na izbe pootvorené dvere a videl som mamičku ako plakala v sede na zemi,veľmi plakala a sestrička vyšla z izby a chladne ako robot odvetila: "stáva sa".Pozeral som po sestričke a myslel som že snívam. Keď už bola priateľka po kyrete,tak asi o dve tri hodiny ju bola budiť sestrička že by mala ísť na WC prebaliť sa.Tak som s ňou šiel na wc a vyšlo z nej kopu krvi,tak som šiel za sestričkou že chcem dáku starú handru,sa ma pýtala že čo sa stalo,vravím čo sa asi mohlo stať.Dala mi handru,utieral som krv a ona sa postavila na wc do dverí a čumela na moju priateľku,proste žiadna pomoc,len tam čumela,načo tam potom chodila? Krv mi nevadí,ale bolo to pre mňa strašné,utierať krv po našom malinkom,ktoré sme vlastne ešte ani nevideli.Týmto chcem poukázať na naše zdravotníctvo a zdravotné sestry ktoré protestujú za svoje platy,pretože ja by som ich takmer všetky vyhodil! Bol som s ňou na vipke tak sa mám starať ja.Týmto naším príbehom som sa chcel trošku s Vami podeliť a povedať Vám,že viem čo prežívate,áno viem,pretože aj my to prežívame.Je to jedna z najstrašnejších udalosti v živote človeka,ale už teraz sa tešíme na ďalšie bábo,pretože chceme sa snažiť o ďalšie dieťatko a už teraz sa naň veľmi tešíme,kedže toto malo byť naše prvé.

mirka99993
24. feb 2016

Ahojte, ja mam skusenost s cakanim na prirodzeny potrat po tom, ako mi v 11 tyzdni zistili, ze plodovy vak je prazdny... Tazko posudit ci je to lepsia alternativa ako kyretaz, je to asi na subjektivnom zvazeni. U mna to malo taky priebeh, ze najskor som dva dni iba "spinila", velmi malicko, a na treti den sa spustila akoby silnejsia menstruacia, ktora po par hodinach presla do niecoho az hororoveho. Nechcem nikoho strasit, prezila som to, ale treba byt pripravena na to, ze to naozaj velmi boli, je to sprevadzane kontrakciami a stratou velkeho mnozstva krvi. Jednoznacne to nepodstupujte bez lekarskeho dohladu.
Drzim palce a uz iba pozitivne zazitky!

lucinka511
3. mar 2016

Ahojte ,prosim Vas nestalo sa niektorej po potrate a naslednej kyretazi,ze sa zrastli vajickovody?necitala to niektora z Vas?alebo sa to nedajboze niektorej prihodilo?sanca je vraj minimlna ale aj tak ,prosim ak niekto s tym skusenoat ma napiste

stelii
19. apr 2016

Ahoj , dnes som isla na kombinované testy v 10tt a zistili sme ze gestacny vak he prazdny ...v 6 tt bola potvrdena reakcia srdiecka aj som malinke videla aa dnes tam nic nieje...ani son nekrvacala ani nic nechápem som hotova... :'(

kllamarka
19. apr 2016

@stelii :( sa asi len tak neschova. Ak plod odisiel tak je 'na ceste' z tela. Mne odchadzalo vyse mesiaca, gyn sa mi tam vrtal zakazdym hodinu co uz tam zarucene nic nevidel...a stale to vychadzalo zo mna.. :( drz sa.

22erik
19. apr 2016

Ja som sa čistila tyzden

stelii
19. apr 2016

@kllamarka ďakujem za podporu ☹

petulienik
4. júl 2016

Ja som prezila potrat pred tokom - vo 8 tyzdni... vedela som ze som tehu poda testu a priznakov, v praci som mala vela stresov a zacala som spinit v 6 tyzdni... to potom prestalo tak som neriesila a objavilo sa opat vo 8.... sla som na sono, povedali ze babo je velkosou na 6 tyzden a mam prist na kontrolu o tyzden...to som vecer zacala krvacat ako pri menstruacii, rovnako aj bolesti brucha... to bolo vo stvrtok...na pohotovosti mi dali injekciu na stiahnutie maternice, a v pondelok rano kontrola na sone, ci sa vsetko vyplavilo, aby som nemusela na kyret..... psychika - cele zle, priatel to ale vyriesil - rovno z nemocnice, sice v bolestiach ale sla som do slovenskeho raja na kurz vysokohorskej turistiky.. prvy den teoria - nastastie, lebo od bolesti som sa nemohla huba, druhy den lezenie po skalach, to uz slo, treti den tura, uz uplne v pohode... takato psychohygiena urobila svoje, skoro som na to zabudla, inak by som asi prepalaka cely cas... v pondelok sono ukazalo ze maternica je cista a kyret netreba... a ze sa zdrazat chvilu sexu... ved sme sa, len raz potuzeni vinkom v july sme sa neovladli a teraz po roku lezi vedla mna moje slniecko, moja uz 2mesacna dcerka.. ake je to zvlasne, co vsetko sa stihlo presne za 12 mesiacov udiat...menstruaciu som dostala presne o 28 dni od potratu (niekde na koniku som sa docitala ze treba pit alchemilkovy caj, myslim ze to pomohlo k navrateniu cyklu), a ta "nehoda" sa nam stala 2 tyzdne po jej skonceni..