Zapareniny kvôli vložke

23. apr 2024

Ahojte, vytvara sa mi asi zaparenina pri vchode do posvy pri hradzi. Stipe ma to, ked skoncim s menzesom este asi 2 tyzdne, ked mam pohlavny styk, tak aj trochu krvaca z toho miesta. Davam vtedy cicatridinu, idelyn, a po niekolkych dnoch prejde, ale opat mi pride menstruacia.

Mozem podla vas si natierat aj pocas menzesu bepanthenom napriklad? Nikdy ma to nenapadlo, ale uz s tym musim nieco urobit, lebo je to kazdy mesiac...

mischelin999
23. apr 2024

obycajnu rybaciu masticku vyskusaj, presne to iste cim natieras aj detom. popripade este fungicidum.

petrao2
23. apr 2024

Hlavne najst vlozky ktore to nebudu sposobovat
Ciste bez parfumov
A ano natierat aj počas ms
Mne velmi pomaha Fungicidin krem na takéto tazkosti

milanemila
23. apr 2024

Natierat si to mozes, ale skor by som zvolila inu alternativu ako vlozky, resp aspon iny druh ak sa ti to opakuje kazdy mesiac 🤷🏼‍♀️

katkaseiner
23. apr 2024

ja som toto mala po sestonedeli... to bolo neskutocne ... a to som mala cisarske 2 a v lete... no cisty humus. Ja sa uz ani nepamatam odkedy som vlozku nenosila, jedine tampony. Strasne dlho som si tie rany liecila.

viestta
23. apr 2024

Okrem vsetkeho odporucaneho by bolo vhodne oplachnut sa pri kazdej vymene vlozky. Ked nemas moznost sprchy, bidet tak bohate postaci aj flasa s teplou vodou. Oplachnut, osusit, natriet niecim co ti bude vyhovovat a potom zalozit vlozku

simona20201309
23. apr 2024

Skúsila si používať nejaké eko vlozky? Bez parfumov, bez chlóru...? Anionove?
Brali ti na gynekologii ster? Nemôžeš mať candidu?

adriana1980
23. apr 2024

Menštruačný kalíšok. A ani nebudes vedieť, ze máš menzes

eeerickal1
23. apr 2024

Aj pre takéto prípady máme doma stále Sudocrem, ten si poradí so všetkým podľa mňa. A asi by som v takomto prípade skúsila iné vložky, prípadne niečo iné vyskúšať použiť, aj keď je mi jasné, že nie každému musia menštruačné nohavičky alebo kalíšok sadnúť.

autor
23. apr 2024

Dakujem, ano ano, pouzivam anionove od gentle day, a akonahle zacitim, ze mam mokre, strasne mi to vadi, idem hned menit. A mam o od cisarskeho rezu, ja nechapem aky to ma suvis.
Ano, robili mi aj stery, vsetko v poriadku.
Takze sudokrem vyskusat. Dobry napad, dakujem.

Tampony. Akalisky nie su bohuzial ore mna 😪😪😪 velmi rada by som ich pouzivala.
Menstruacne vlozky zas... Neviem no.... Neprido mi to hygienicke. Mozno je, ale za mna nie zatial.

palculienka40
23. apr 2024

Skus zmwnit vlozky mozno mas alergiu na tie co pouzovas. Natierat pocas menzesu sa mozes.

nikpa
23. apr 2024

Zrušiť vložky. Keď to máš teraz, nechcem vedieť co budeš mat v lete v 30+ stupňoch. Skus tampóny alebo kališok. V tvojom prípade sú to ideálne veci. Neviem prečo sa držíš vloziek keď máš opakované zapareniny ešte aj 2 týždne po menzese a nehovoriac o tých nepríjemnostiach pri sexe...

autor
23. apr 2024

@nikpa tampon a kalisok mi absolutne nevyhovuje.

deedol
23. apr 2024

latkove vlozky alebo menstruacne nohavicky?
ine vlozky? (nejake uplne jednoduche bez tej umelej vrstvy a bez farbiv a parfumov?)

lenkahvh
23. apr 2024

tiez by som vlozky okamzite zrusila na tvojom mieste
tampon a kalistek ti nevyhovuju asi preto, lebo si to nevies spravne zalozit, poznam viac takych zien
pripadne robis niekde vonku, kde si nevies pri vymene umyt ruky, ina moznost mi nenapada

nikpa
23. apr 2024

Neviem v com ti tampóny a kališok nevyhovujú ale asi to je niečo horšie ako zaparena ehm každý mesiac z vloziek 🤷
Chce to len cvik.

slafi6996
23. apr 2024

No tak zrovna tieto vložky ani ja nemôžem, tá vrchná vrstva je na mňa príliš „umelá", (aj napriek tomu, že ich toľko žien chváli), mne spôsobujú podobné problémy. Ak vložky, hľadala by som na tvojom mieste niečo s jemným „neumelým" povrchom, bez parfumácie, napr. Naturella tender protection.

liusa82
23. apr 2024

ja som toto mávala od always vložiek.Ale aj iných značiek.Jedine s Naturella som spokojná.Aj ked sú parfumované ale tie mi to nerobia ako jediné.A sú aj bez parfumacie.Tiež tampony a kališky neznesiem

klaudinkad
24. apr 2024

Napadlo mi, nemôže to byť trhlina? Keď to štípe a krváca