Zatvrdnutá jazva po operácii myómu

manocka007
20. apr 2022

Ahojte baby. Som aktualme 8 dni po operacii myomov. Eeti nemam, nerodila som, ale mam jazvu ako po sekcii. Jazva samotna je krasna. Bleda, pekne uz skoro zahojena (velmi rychlo sa mi hoja rany). Ale pod ranou a nad ranou mam.zatbrdnute tkanino, aj vystupuje to.tkanivo nad jazvou pod kozou... ja som to nazvala.akoby taka klobaska na hmat pod kozou po.celej dlzke jazvy. Mate s tym.skusenost co.ste mali sekciu, alebo operaciu brucha? :( som.z toho zufala, citim to.pri.pohybe. Vyslovene to neboli, nie je to.citlive... Gynekolog moj co vyberal.stehy tvrdi, se tam zapal.nie je... Ja sa ale bojim, ze mi to tam.zostane a je mi z toho do placu.

e1i
20. apr 2022

@manocka007 šilo sa niekoľko vrstiev a ešte je to kratucko. Jazva zreje aj rok. Myslim ze momentálne je to normalne.

sapetka
21. apr 2022

Aky velky bol myom ked sa mozem spytat?

manocka007
autor
21. apr 2022

@sapetka mala som jeden 11cm, jeden 5cm, a dalsie 4 pod 5cm...

ivca88
21. apr 2022

Kúp si Bionect krém, cca 6eur. Je na pooperačné rany.
Zmakkne ti to, podpori to hojenie a predchádza to keloidnym jazvam.

Ja mám po operácii prsníkov, a v niektorých miestach mám takéto tvde tkanivo pod kožou - nie je to viditeľné. Jazva je pekná, ale na dotyk to cítim.
To sa spravi

manocka007
autor
21. apr 2022

@ivca88 no ved prave... na jazvu si natieram kremiky. Jazva je fakt krasna. Len presne to tvrde tkanivo ma trapi... pevne verim, ze to este zmizne... ak nie, taknasi jedine plastika :( a to by som nerada