Zlá cytológia - Deflagyn

monitas15
29. dec 2023

Ahojte, mám tu niekoho kto užíval deflagyn? Gynekologička mi dala kvôli zhoršenej cytológii deflagyn a prísť o 5-6 mesiacoch na kontrolu. Nič viac mi nechcela povedať. Dnes pozerám na aplikáciu VŠZP a mám tam stredná dysplazia krčka maternice. Keď študujem že to je predrakovinove štádium tak mňa ide poraziť. Máte niekto podobnú skúsenosť? Zistili vám niečo podobne? Alebo to ešte nemusí znamenať nič zle. Za všetky odpovede vopred ďakujem

lenka098123
29. dec 2023

@monitas15 ja som to mala tiež, ale Deflagyn som neužívala. Doktorka ma objednala na kolposkopiu, ktorá bola čistá a taktiež aj cytológia o pol roka. Ja som si posilnila imunitu, pijem rakytnikovu stavu. Inak mám na predaj Deflagyn celé balenie, nepoužité.

monitas15
autor
29. dec 2023

@lenka098123 ďakujem za odpoved, mňa praveze nikam neposlala mám prísť až za pol roka na kontrolu. Len som trošku v obavách keď čítam všetky tie informácie o dysplazii.

ibrunova
29. dec 2023

Ja som mala takú, dala mi tiež Deflagyn, potom zelený Indonal a kontrolná cytolóvia o pol roka. Ja som mala ťažkú dyspláziu.
Koľko máš rokov?

monitas15
autor
29. dec 2023

@ibrunova mám 31 rokov, aj vás poslala na ďalšie vyšetrenia?

ibrunova
29. dec 2023

@monitas15 o pol roka na cytológiu a aj tá vyšla zle, takže ma poslala na konizáciu.

monitas15
autor
29. dec 2023

@ibrunova pomohla konizacia?

ibrunova
29. dec 2023

@monitas15 a ozaj, ešte mi robili testy aj na HPV. Konizácia mi nepomohla. Už rok som bez maternice. Ale ak by som mala menej rokov, tak by sa to asi dlhšie sledovalo.

monitas15
autor
29. dec 2023

@ibrunova no mne praveze lekárka povedala len že mám zhoršenú cytologiu, to že mám dysplaziu som si vycitala až vo výsledkoch v aplikacii 🙈 tak snáď ak by to bolo horšie to rieši. Mňa neposlala ani na testy HPV na nič…

ibrunova
29. dec 2023

@monitas15 mňa až po tom polroku

trgypadl
29. dec 2023

@monitas15 to nie su výsledky, ale zapisana diagnoza, ak ju robila opakovane musela dat nejaku diagnozu aby jej v labaku vyšetrenie urobili a preplatili, dôležité je vediet ako zhorsenu, aky je vysledok

monitas15
autor
29. dec 2023

@trgypadl ďakujem za odpoved, trošku som bola v tom že ak sa mi to takto zobrazuje je to ako diagnóza.

trgypadl
29. dec 2023

Dolezite je vidiet vysledok priamo na vysledku OC

monitas15
autor
29. dec 2023

@trgypadl takže toto nemám považovať za výsledok? A ďakujem za odpoved už aspoň budem vediet

trgypadl
29. dec 2023

@monitas15 nie, pokial neuvidis vysledok osobne

monitas15
autor
29. dec 2023

@trgypadl ďakujem

trgypadl
29. dec 2023

@monitas15 💞

michaela237
6. jan 2024

@monitas15 ja som sa práve toto dozvedela z aplikácie a nikto mi nič nepovedal. Som z toho tiež úplne mimo. Neviem, či sa báť, či čo ☹️

trgypadl
6. jan 2024

@michaela237?? Davala si si robit na vlastnu ziadost LBC cytologiu?

michaela237
6. jan 2024

@trgypadl áno

trgypadl
6. jan 2024

@michaela237 výsledky uz vies?

monitas15
autor
7. jan 2024

@michaela237 aplikacii netreba ozaj veriť, zavolaj si na výsledky

michaela237
7. jan 2024

@trgypadl to bolo ešte v júni, až teraz v apke pozerám, že čo to tam je

monitas15
autor
7. jan 2024

@michaela237 mne to tiež ukázalo až po 2 mesiacoch od vyšetrenia.

trgypadl
7. jan 2024

@michaela237 chapem takze zrejme vysledok uz vies.

michaela237
7. jan 2024

@trgypadl povedali mi v júni, že ak je niečo zlé volajú, ak v poriadku tak nevolajú. Nevolali a teraz v apke toto

trgypadl
7. jan 2024

@michaela237 tak to si len dr nahodil vykon s touto diagnozou

michaela237
7. jan 2024

@trgypadl ale prečo... Mám polyp, ktorý sa má sledovať

trgypadl
7. jan 2024

@michaela237 niektore vykony, aby im preplatili musia nahodit s inou diagnozou

monitas15
autor
7. jan 2024

Mne tiež nahodili také veci že by som mala už predrakovinove štádium podľa aplikácie a nakoniec keď som si zisťovala výsledky teraz nedavno cez telefón tak som mala zhorsenu cytológiu a nejaký zapal… človeka to samozrejme hneď znepokoji

tatiana_84
7. jan 2024

@monitas15 ja som tiez mala zle cytologicke-dysplazia, dokonca mi nasla aj dake utvary na sone-no na kontrolnom som mala vsetko ciste-prve bolo robene pred menzesom-takze utvary boli kvoli tomu, a cytologia zla-mala som zapal aj mykozu, vyliecila som sa, teraz beriem deflagyn a o polroka kontrola.mne naststie vsetko moja vysvetlila, aj patolog odporucil o pol roka kontrolu. Asi ta len strasit nechcela, casto vychadza zla a neni z toho nic, hlavne ze je kontrola a keby nahodou aj druha zla, tak hned budu riesit-tiez by som posilnila imunitu. Zatial by som sa zbytocne nestresovala.