Zlá morfológia spermií. Podarilo sa vám otehotnieť?

simik22
18. aug 2011

Baby ja viem, ze takato podobna tema tu uz bola, ale chcem vediet, ake mate kto konkretne skusenosti. Dnes sme boli po vysledky draheho spermiogramu. Vysledok? 0,5 perc. spermii v poriadku, 99, 5 spermii patologickych.- Teratozoospermia. Ma zlu stavbu spermii. Mate niektora skusenost? Podarilo sa Vam niektorej prirodzene otehotniet? Alebo POmocou umeleho oplodnenia? Zlepsili sa u partnera po case vysledky??? dakujem za odpovede.

lucka_220809
6. aug 2013

@mariankamk fu, kebyze si pamatam 🙂)) uz to dlho neberie... paradoxne ma teraz vynikajuce vysledky spermiogramu posledny cas, tak neviem,co si o tom mysliet...ale tie doplnky uz neje dlho, uz hadam aj rok a pol ... ale kukam akurat, ze som to tu pisala vtedy... toto presne bral:
vit. E, kyselinu listovu, Selen, Zinok, L-karnitin, A-arginin, koenzym Q10, Maca.
Vela stastia, drzim palce...

mariankamk
6. aug 2013

@lucka_220809 jejda a ozaj, pisala si to... prepac, ze som ta tak prehnala a pisala si to nanovo... len som stale jak mechom prastena, v noci som dost blbo spala...
no macu a selezin uz ma... dochrume tuto davku, to ma tak do oktobra a potom, ze mu mam nakupit nove zasoby...

lucka_220809
6. aug 2013

@mariankamk urcite pridajte aj to E-cko, to mozes brat aj ty, je dobre pre M aj Z na taketo zrenie pohlavnych buniek a reprodukcnu cinnost .. a myslim,ze zasadne su celkom ten L-karnitin a A-arginin tu pri tomto... najdes to uplne kde-kade v online lekarnach, da sa to kupit lahko... manzel z toho nemal ziadne ani vedlajsie ucinky ani nic, citil sa fit praveze, este aj viac cvicil 🙂

mariankamk
6. aug 2013

@lucka_220809 ja viem, ja som dakedy dlhodobejsie uzivala E... no po spg mame iba cerstvo... takze najsprv spracujeme dojmy a ked bude chut, budeme to riesit... IVF nepripada do uvahy (financie), tak aspon vitaminy skusime...

lucka_220809
6. aug 2013

@mariankamk tak drzim palce, nech to vyjde prirodzenou cestou... tak je to aj tak najlepsie. A aky ma manzel spermio? Velmi zly? A ty si OK?

smolinkamony
12. aug 2013

Pekný vecer prajem @lucka 220809 @mariankamk aj ostatné žienky 🙂 takze toto j emoj prvy príspevok,aj ked citam vas uz strasne dlho.Mam jednu otazocku,doktorka mi odporucila pri kontrolnom spermiograme urobit aj geneticke vysetrenie spermii,nakolko priatel ma 0percent morfologicky spravnych....Nie je to vyhodenie penazi?

mariankamk
12. aug 2013

@smolinkamony ahoj, s tymto ti neporadim, neabsolvovali sme to...

smolinkamony
13. aug 2013

@mariankamk tak ďakujem 🙂 zajtra idem priatela objednat na ten kontrolny spermiogram,tak dam hadam aj genetiku spravit,nech viem,ci mame sancu aj na IUI alebo uz len IVF,co hned navrhla aj doktorka ☹ pekný dník prajem

bubo780
30. aug 2013

ahojte.. aj ja sa pridavam do tejto diskusie.. kazda rada nad zlato.. spermiogram na figu, zla morfologia (93%) a este k tomu aj ten zvysok lenivy :( vraj nech na zazraky zabudneme a dame sa hned na IVF, lebo roky utekaju..

ivec16
19. sep 2013

@bubo780 ahoj chcem sa spytat co vam odporucili? my mame rovnaku zlu morfologiu 93%, pred 2 rokmi sa nam podarilo prirodzene otehotniet ale skoncilo to MA teraz nam odporucaju IVF ale hlavne kvoli mojej endometrioze...

kveta
19. sep 2013

@ivec16 A mas Tvoju endometriozu zoperovanu a preliecenu?

ivec16
19. sep 2013

@kveta mala som cystu na vajecniku, ktoru mi laparoskopicky odstranili... ziadnu hormonalnu liecbu som nemala ak myslis preliecenie hormonalne...

kveta
19. sep 2013

@ivec16 Ano, myslela som hormonalnu liecbu.

V podobnej situacii ako Ty som bola kedysi. Vtedy dali u mna lekari prednost vypaleniu lozisk endometriozy a trojmesacnej hormonalnej liecbe. Az potom IVF+ICSI.

ivec16
19. sep 2013

@kveta ja som okrem cysty vraj nemala nic ine... az na zrasty... a na endometricke cysty na vajecniku je hormonalna liecba neucinna, takze mi ju ani neodporucili

ivec16
19. sep 2013

@kveta aj sa vam hned podarilo IVF? a preco s ICSI? mal aj manzel zly spermiogram?

kveta
19. sep 2013

@ivec16 Priamo cystu ako taku to nelieci.

Ale su iste teorie o tom, ze pritomnost endometriozy v tele vylucuje latku, ktora znizuje schopnost zeny otehotniet. Preto maju problem otehotniet zeny s endometriozou, ktore nemaju postihnute priamo genitalie. Toto je info spred piatich rokov. Mozno medzitym vyskumali nieco nove..

kveta
19. sep 2013

@ivec16 Pri zlej morfologii sa odporuca ICSI na zvysenie sanci oplodnenia vajicka. Hej, mal velmi zly spermiogram. Dodatocne sa zistilo, ze nemoze mat deti vobec, nase embria prestavali rast..

ivec16
19. sep 2013

@kveta vies u mna je paradox, ze ja som otehotnela zrovna ked som mala 5 cm endometricku cystu (skoncilo to MA) a od operacii sa mi nedari... ale teraz prisli aj manzelovi na zlu morfologiu, tak mozno je problem aj tam....

ivec16
19. sep 2013

@ivec16 rozmyslame do konca roka skusit este nejake vitaminy na zlepsenie spermii, a v novom roku sa asi dat na IVF.... neviem ci ma zmysel vyckavat?

ivec16
19. sep 2013

@kveta omylom odpovedam sama seba 🙂

kveta
19. sep 2013

@ivec16 Endometrioza sa zhorsuje s kazdym menzesom. Vitaminy na morgologiu nezaberaju.

Nahnala by som muza na kontrolny spermiogram tri mesiace po prvom spermiograme. Skontrolovala by som komplet jeho zdravotny stav /zlu morfologiu vie sposobit aj banalny zapal v ustnej dutine/. Kontrola u urologa. Ak by bol inak zdravy a spermio zle, hned by som volila ICSI.

A pozor! Tvoj muz mohol mat skvele spermie a teraz sa mozu zhorsovat. Takze iste by som dala co najskor nejake spermie zamrazit, aby ak nahodou o par mesiacov o spermie pride uplne, ste mali nieco zamrazene a nemusi zvazovat darcu.

ivec16
19. sep 2013

@kveta vsetko co si napisala viem... resp som sa docitala aj inde... ked som videla manzelove vysledky myslela som si, ze ho skontroluju ci nema nejaky zapal, ale vobec nic neurobili len rovno odporucili IVF, mal aj zvysene PH a to som sa docitala ze tiez moze svadcit o zapala... ocakavala som proaktivitu od lekara... ale ona len povedal, ze tym ze ja mam narok na IVF lebo mam endometriozu tak nam to odporuca... a ze manzel ma jeden z faktorov zhorseny a nic viac... nezijeme na slovensku a fakt neviem kde inde mame ist, ked ten ktory to kontroloval nas neposlal kam bolo treba..-.

bubo780
19. sep 2013

@ivec16 ahoj.. neodporucili nam nic - teda ak nepocitam, ze mame ist na IVF.. berie vitaminy, ale to morfologiu ako taku nezlepsi, len tej pohyblivosti moze trosku pomoct.. dnes sme boli na podrobnejsi spg, kde budu robit aj fragmentaciu DNA.. vysledky budu na buduci tyzden, tak uvidime..

ivec16
20. sep 2013

@bubo780 tak drzim palce... ja som tiez nasadila vitaminy... ale ja si skor myslim, ze u mojho to mohol sposobit nejaky skryty zapal,.. rozmyslam ake pripravky by pomohli, ak ma skryty zapal... pretoze mal vysoke PH 9, a udajne PH dost ovplyvnuje morfologiu... takze skusime nejakym sposobom znizit PH, juj nas ani neposali na druhy spermiogram a ani tu fragmentaciu... a u teba je vsetko v poriadku? ja mam pocit ze muza ani neriesia dalej lebo aj ja mam endometriozu, tak to nejak uzavreli rovno na IVF, ja sa s tym este neviem celkom stotoznit...

bubo780
20. sep 2013

@ivec16 ani nas nikam neposlali.. ten druhy spg aj s fragmentaciou sme si vybavolali sami.. no, vyzera to tak, ze ja som ok - cakam este na vysledky HP..

ivec16
21. sep 2013

@bubo780 juj toto ma trosku dostava, ze si clovek musi sam zistit a vydupat a obehat... pomaly sa zacinam dostavat do obrazu ako to funguje... takze vas posielaju na IVF len na zaklade manzelovho spermiogramu? no drzim palce nech ty mas vsetko ok, nech viete ze aspon jedna strana je ok.... drzim palce a daj vediet ako postupujete...

bubo780
21. sep 2013

@ivec16 ved to, ze na vsetko je clovek sam - co si nevypytas a nevybavis, nemas.. cest vynimkam, niektori dr su fajn.. presne tak, IVF nam odporucili kvoli dost zlemu spg - a aj rocky utekaju (34 a 36).. ja v tom vsetkom mam tiez dost velky chaos, ale su tu velmi fajn dievcata, ktore poradia, pomozu, podporia - velka vdaka vsetkym na MK.. jasne ze dam vediet, co a ako - dufam, ze mne nic hrozne nezistia.. tiez drzim palce a cakam co najviac pozitivnych sprav..

leria
21. sep 2013

Ahojte baby, chcem sa opýtať ..... Môj partner ma tiez zlu morfologiu spermií - teratozoospermia... Niektoré tu píšete ze, môže byt spôsobená zápalom v tele.... Na ake vyšetrenie ho mám poslať? Bol nedávno u všeobecnej lekárky, no z krvi mu nič nezistili a ja mám podozrenie, ze nejaký zápal v tele musí mať.... Robia sa mu aj neustále škaredé vyrážky na tvári ....

kveta
21. sep 2013

@leria Skus ho poslat na kozne. Seriozne. Tam mu porobia dalsie krvne testy na zistenie co mu je.

ivec16
22. sep 2013

@leria ja som ten zapal vydedukovala z toho ze mal aj zvysene PH ejakulatu, a to som citala ze priamo suvisi s morfologiou... a o PH som sa docitala ze moze byt zvysene pri zapale,.. moj muz ma aj DNU, tak rozmyslam ci to nesuvisi s tym, pretoze DNA sposobuje zapal v klboch.. myslim ze v ludskom tele vsetko so vsetkym suvisi, a banalny problem moze prerast do velkeho... a problemom klasickej modernej mediciny je, ze sa nesnazia prist na koren veci ale len preplacavaju prejavy... takze som sa rozhodla ze skusime, zmenit stravu a nasadit vitaminove doplnky, ktore pomozu znizit PH a prekyslenie organizmu - to by malo mat pozitivny vplyv na dnu, tym padom znizit alebo vyliecit zapal a to by sa mohlo prejavit potom na PH ejakulatu a morfologii... dufam, ci to bude fungovat vam dam vediet o niekolko mesiacov 🙂.. drzte palce