Zlomená kostrč

zuzanka171
29. nov 2013

Ahojte, chcem sa opýtať či sa tú nájdu maminky, ktoré už majú tehotenstvo a pôrod za sebou, so zlomenou kostrčou? Spadla som na snowboarde, zlomila som si kostrč a následne sa mi zle zrástla do 90°. Vedel by mi niekto povedať svoju skúsenosť, či to robí veľký problém v tehotenstve a pri pôrode? ☹ Ďakujem 🙂

domique
29. nov 2013

@zuzanka171 Ja neviem ci som ju mala aj zlomenu alebo len silne narazenu. Bolievalo ma to cele roky, vzdy ked som dlhsie sedela. Niekedy sa bolest vratila aj na niekolko dni vkuse. Ale po poslednom porode je to v pohode. Asi sa mi napravila 😀

durik
29. nov 2013

Zlomená, posunutá alebo inak neprirodzene položená kostrč môže spôsobovať problémy s otehotnením. Ak by takýto problém vo vašom prípade nastal, treba kostrč napraviť. Mnoho žien, ktoré mali roky problém otehotnieť, po napravení kostrče otehotneli do mesiaca.

milota164
29. nov 2013

ja som mala len narazenu a nemala som ziadne problemy pocas tehu a rodila som cisarskym . Asi by som sa opatala lekara este pred otehotnenim, ci to netreba napravit...

zuzanka171
autor
1. dec 2013

Ďakujem krásne za každú radu 🙂

vikisimi9
1. dec 2013

ja som tiez spadla na snowboarde a potom ma roky bolela kostrc, ked som dlho sedela. Pytala som sa doktorky co s tym a ona, ze sa to da napravit ale neodporuca mi to, lebo sa to casom aj slabim narazom moze vratit do "povodneho stavu" a vraj je to dost kruty zakrok.. Potom som otehotnela a bolest zmizla, rodila som prirodzene a ani potom ma uz nic nebolelo, no tak po roku sa mi bolest vratila a nemozem dlho sediet na tvrdej stolicke, tusim, ze je to uz dozivotny problem :D

etel1
1. dec 2013

Ja som si zlomila a sčasti rozdrvila kostrč, keď som mala 20 rokov. Dodnes neobsedím, lebo mám miesto kostrče jednu veľkú hrču, na ktorej sa sedieť nedá. Časť kostrče mám zrastenú smerom dnu, čiže 90 stupňový uhol. Chirurgovia povedali, a to kapacity, že ani jeden by sa nedal nahovoriť na operáciu, je to veľké riziko. Mám 2 deti s odstupom skoro 13 rokov. Otehotnela som bez problémov, tehotenstvo detto, pôrod prirodzený,... skutočne žiadny problém kvôli problematickej kostrči.
@zuzanka171

zuzanka171
autor
2. dec 2013

@etel1 teraz si ma vážne potešila 🙂 a upokojila, že žiadna operácia nemusí byť, ďakujem! 😉

albao
2. dec 2013

@zuzanka171 ja len viem, ze to moze a nemusi sposobovat problem s otehotnenim. Ja som mala niekolko raz narazenu kostrc a mam 2 deturence 😉

maria1989
2. dec 2013

@etel1 fíha, to som nevedela... tiež mám kostrč v keli a bála som sa, že keby niečo bolo, ku všetkým mojim chorobám že by to bol vážny problém 🙂

zuzanka171
autor
4. okt 2014

Taaak maminky a možem si to vyskúsať na vlastnej " kosti " tesíím sa, že sa nám to podarilo bez problémov 🙂 lebo v mnohých článkoch písali že je problém aj otehotniet .... a my už máme krásnych 15 tyzdnov za sebou 😀

denisa91
3. jún 2015

Ano napr.v mojom pripade to tak je ze nemozem otehotniet,kostrc mam ohnutu v 90stupnovom
uhle,niekto radi operovat,iny zase nie.

ivetaburdova
1. sep 2015

Ahojte,tiez man ten isty problem.Chirurg mi najprv po zlomenej kostrci ktoru mam tiez 90°uhle zrastenu dovnutra odporucil operaciu s tym ze mi kostrc odstrania.No to som razantne odmietla,tak ma hned upozornil ze potom v ziadnom pripade nesmiem otehotniet, pretoze dieta by sa mohlo narodit s nejakou abnormalitou a tiez ja by som mala pocas tehotenstva velke bolesti.Potesilo by ma keby tu vyjadril nazor nejaky odbornik...Pisu tu aj zeny ktore mali len narazenu kostrc prepacte ale to nie ten isty Problem...

etel1
6. sep 2015

@ivetaburdova Ťažko presne niečo poradiť, lebo 1 diagnóza - 10 metód na liečbu.... a zase naopak, 10 diagnóz - rovnaký spôsob liečby..... všetko je individuálne, záleží od stavby tela, miesta, v ktorom bola kostrč zlomená, respek. krivo zrastená, atď.....Čo človek, to iný prípad, iný záver...... Čiže asi len lekár pri osobnom kontakte, na základe snímkov, vyšetrení...... 🙂

katkaagabko
6. sep 2015

Mam za sebou dva porody. V dectve som si zlomila kostrc. No zalezi ako je ohnuta. Mne ani jeno dieta spravne nedorotovalo hlavou. Prvy porod katastrofa skoncil vacuum extractorom a samozrejme znovuzlomenim kostrce. Druhe abnormalna poloha hlavy, rucne dorotovali ale znovu som porodila az ked sa zlomila kostrc. Po druhom porode velmi dlha rekonvalescencia. Az po 4 mesiacoch som mohla soferovat auto. Neustale sa mi lamala. Pocas tehotenstva som nemala ziadny problem az pri porode. Aj deti su ok. Odporucam ti cisarsky rez.

kokorunecka
24. jún 2016

Ahojte,vidím,že je toto staršia téma,ale ak ju niekto nájde a bude vedieť poradiť,budem len rada...
V 12/2015 ma na koncerte zhodil jeden pán a skončila som so zlomenou kostrčou...
Doktor sa ma pýtal či už mám deti,lebo vraj s ďalšími by mohol byť problém.
Ja by som vlastne teraz potrebovala poradiť,či si môžem od pohotovostnej chirurgickej ambulancie vypýtať snímky z röntgenu a ukázať ich gynekológovi,aby vedel posúdiť nakoľko je vážny môj problém s otehotnením...?
Ďakujem.

eliska77777
31. aug 2021

@zuzanka171 dobrý večer prepáčte ale mohli by ste mi povedať ako ste vyriešili problém s kostrcou? Ďakujem veľmi pekne za ochotu.

zuzanka171
autor
13. okt 2021

@eliska77777 pozdravujem, prepacte ze az teraz, skor som si nevsimla. Skoncilo to sekciou, zlomenina branila v porod. cestach .. tehotenstvo bolo ok, len viac ma bolel chrbat.

katarinkacat
10. okt 2023

@durik kde sa to robí?

katarinkacat
13. okt 2023

@durik kde napravaju

dlucy
13. okt 2023

@durik presne tak. Mne ju napravali ked ma bolela potom bolest presla.

katarinkacat
22. okt 2023

@ivetaburdova ako to dopadlo u vas

katarinkacat
22. okt 2023

@dlucy kde prosim

dlucy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dlucy
23. okt 2023

@katarinkacat mne to robila svagrila je fyzioterapeutka. Robi sa to cez konecnik

katarinkacat
2. nov 2023

@dlucy aha to mi nepomohlo to asi len na ľahšie diagnózy

dlucy
3. nov 2023

@katarinkacat moze byt u mna to nebolo jednoznacne z coho som to mala. Lebo mam aj hemoroid tak ta bolest mohla byt aj z toho.