Zlý spermiogram

natalia229
5. jún 2023

Ahojte, chcem sa spýtať, muž mal zlu morfológiu a je tu niekto kto mal podobný problém a dá sa to nejako ovplyvniť? Otehotneli ste? Ale jediná šanca je IVF?

gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalia229
autor
5. jún 2023

@gejb veľmi pekne ďakujem

gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
5. jún 2023

tak ono vyraz zla morfologia je velmi siroky pojem - ako velmi zla? lebo manzel okrem ineho mal aj zlu morfologiu a este dalsie nalezy, len 3% mali normalnu a nemala som absolutne ziadny problem otehotniet prirodzene - co pokus to uspesny (mala som problem udrzat a tam bola pricina zistena u mna)

gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
5. jún 2023

@gejb no jasne aj nam automaticky odporucili IVF a ICSI akurat, ze som im tam potom volala, ze asi ma teda chodi oplodnovat niekto iny, kedze my nemame problem pocat ale udrzat 😂 tak na to mi pani povedala, ze staci jedna zdrava spermia, na spermiogram siel, lebo ho bolo treba na reprodukcnu imunologiu, kde riesili, ze preco sa neudrzi

a to este aj lenive boli nielen "zdeformovane" 😃 ale tak asi proste ja som extra plodna a tato kombinacia no co ti ja viem asi fakt sme mali "stastie"

gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
5. jún 2023

@gejb ina alternativa by bolo to vysvetlenie, ze asi niekto iny chodi 😆 ale hej, zial nefunguje to takto cierno-bielo, ved vieme, ze to nie je take jednoduche (nanestastie) vo vela pripadoch

nique
5. jún 2023

Na okraj. My sme boli s manželom obaja zdraví a aj tak som 6r neotehotnela. IVF nám vyšlo na 1x. Ďalšie dieťa prišlo už prirodzene a bez veľkého snaženia. Príroda je v tomto veľmi tajomná.
Netreba sa IVF báť, nie je to úplne prijemne, ale tak je to liečba

mmm2mmm
5. jún 2023

@natalia229 môj manžel ma tiež zlú morfologiu..najskôr to bolo 2.3% naposledy 1.5%...a nie nepodarilo sa to zlepšiť liekmi a nie neotehotnela som ....

natalia229
autor
5. jún 2023

Tak u nás je morfológia, len 1 %, pred 2 rokmi mal spermiogram robený a tam bolo aj malo spermií aj pohyblivosť zla. Keď zlepsil stravu cvičenie a celkovo životosprávu alkohol atd výrazne zlepšenie počtu spermií aj pohyblivosť ale morfológia stále 1 % percento tak preto som sa pýtala, či náhodou sa niekto nestretol s niečím podobným...

taktotedanie
5. jún 2023

@natalia229 ano my sme otehotneli uplne prirodzene po 2 rokoch
Ale zjedol par kusov Tribulusu z dmka a vit E

natalia229
autor
5. jún 2023

@taktotedanie 😃tak nemám kupovať drahé preparáty zbytočne teda... Bud to vyjde alebo nie asi

taktotedanie
5. jún 2023

@natalia229 neviem ci to bolo tym, ja som nepravidelne brala Inofolic ale podla mna u nas to bolo stastie
Mali sme dohodnuty termin vCAR a ako nahle sme mali termin som vsetko vypustila z hlavy ale naozaj to bol jediny mesiac za 2 roky keby som neriesila absolutne nic a vnutorne ma to tak ukludnilo a v ten mesiac som otehotnela prirodzene,v stredu sme mali ist do CAR a v pondelok na teste kolajnice
Za mna velka nahoda a velke stastie, je potrebna len jedna dobra spermia ostatne mozu byt na 💩 😂

melany444
6. jún 2023

@natalia229 skúste FertiDuo - ale dlhodobo.nam to stale odporúča urolog...po vyse roku brania sa nám zlepšila morfológia.. a este urivac-na imunitu voči baktériám..

melany444
6. jún 2023

@nique liečba to ani zdaleka nie je...ale človek sa takýmto spôsobom dostane rýchlejšie ku bábätku..
Niekto sa radšej rozhodne čakať na zázrak...aj my tak čakáme lebo s umelym nesúhlasíme..
Ale zase chápem ženy co idú , lebo viem aké je to velmi ťažké.