Zlyhanie krčka - potrat v 20. týždni

fialka1989
9. sep 2016

Chcela by som sa opýtať či ma niekto takú skúsenosť ako ja ....potrat kvôli zlyhaniu krcka ....ci ste otehotneli a po akej dobe? Lekarka my povedala,ze aj druhé tehotenstvo môže tak dopadnúť mam to 50 na 50...som s toho zufala ☹

lucinka511
9. sep 2016

@fialka1989 ajoj a serklaz ti neodporucali? Je mi to luto.

zaba9
9. sep 2016

@fialka1989 ahoj. Asi ti nedam presne odpoved na tvoju otazku. len moja skusenost s krckom. Mala som dva porody,pri kazdom dve zasivania,potom vyberania stehov. Po druhom porode mi lekar povedal ze krcok je uz taky preslabeny,ze dalsie tehotenstvo neodporuca,lebo by ho uz krcok neuniesol,a nevynosila by som to dietatko.Navrhoval aj platiku,ale s tym som nesuhlasila. Kedze som uz dve deti mala,dalsie nebolo v plane. Ale....predsa. Po 7 rokoch som tehu a krcok sa uplne zregeneroval,zatial vsetko drzi ako ma. Pri kazdej kontrole je moja otazka ze co krcok,a zatial teda dobre.

lucinka511
9. sep 2016

@zaba9 ahoj a o aku plastikusa jednalo?

zaba9
9. sep 2016

@lucinka511 plastiku krcka maternice. Presne ti ale nepoviem,nezaujimala som sa o to,kedze som nemala zaaujem.

fialka1989
autor
9. sep 2016

Povedala len toľko ze nech pockam 3-6mesiacov ...a potom bude moj stav konzultovať z inými lekárni...zregenerovany asi nebude nikdy ...pred 5rokmi som mala potrat v 8tt a potom som mala mirenu a výsledok po nej bol potrat ...som s toho na dne ..strasne tuzim este po jednom miminku

lucinka511
9. sep 2016

@fialka1989 fialka ten potrat v 8tt bol iny problem ako krcok.ona ti ho ani nemerala?.alebo preco sa to tak nestastne stalo? ved to sa skedyje oredsa.ked mas taky krcok

lucinka511
9. sep 2016

@fialka1989 ten krcok sa meria a ked je kratky lezat.lezat lezat dava sa aj utrogestan do posvy alebo spominana serklaz...moja sestra lezala s babou kt mala v 15tt krcok 1.5cm potom 0 potom sa zasa predlzil na 1 adonosila do 33 .chlapcek je zdravy. urcite ked budes tehu tak od zaciatku lezat a to tak ze wc a postel a jes magnezium hned 3x 1

fialka1989
autor
9. sep 2016

@lucinka511 merala v pondelok meral 3cm a v piatok nič a otvorená...7tt a 12tt som krvacala ...ked som chcela serklaz povedala zbytočne ze to bude riešiť neskor

lucinka511
9. sep 2016

@fialka1989 jemine.to je mi luto a je to hrozne. ze sa tak rychlo skratil nechapem.otazne je ci ho dobre namerala.ono ti dr presne vravia aze zavcasu hovorit o krcku v skorsom tyzdni a vidis co vsetkobsa moze stat..kazdopadne zmen dr a buduce tehobskus len lezat..

vcielka24
10. sep 2016

@fialka1989 ahoj ja som kvoli slabemu krcku prisla o babatko v 23tt. Potom som otehotnela o 3 mesiace. V 17 tt mi urobili serklaz, lebo som sa uz pomaly zvnutra otvarala... Nasledne kludovy rezim a mam teraz 3rocneho drobca. Momentalne cakame druhe. Opat ma zašili a uz sme v 33 tt a steh zatial super drzi... takze ja serklaz urcite odporucam. Drzim palce aj tebe do buducna

lucinka511
10. sep 2016

@vcielka24 prepac ze sa ta pytam na taku smutnu vec.ale ked so prisla o babo. tak to si zacala ako keby rodit alebo ako to prebiehalo? ked si sa otvorila.si mala spinenie alebo to prebehlo vsetko za par hodin.ze si to ani nespozorovala? alebo ti nik krcok nemeral a zrazu sa to stalo? dakujem

vcielka24
10. sep 2016

Otvorila som sa zo dna na den. Zacala som spinit a potom odisla hlienova zatka rano ..sla,som do nemocky a vecer mi praskla plodova voda.... a ano, musela som potom akoby odrodit...

vcielka24
10. sep 2016

Otvorila som sa zo dna na den. Zacala som spinit a potom odisla hlienova zatka rano ..sla,som do nemocky a vecer mi praskla plodova voda.... a ano, musela som potom akoby odrodit...

lucinka511
10. sep 2016

@vcielka24 aha.ale aspon uz teraz to mate pod kontrolou. to je zaujimave tonotvorenie zo dna na den. ked sa skracujes mas este moznost to zasit alebo vykezat ale taketo rychle. to je zvlastne este ta zatka a plodova voda a co doktori. neprisli naninu pricinu okrem krcka?...lebo aj ked obcas odide ta zadka. tak sa to kryje atb kvoli infekcii a da sa donosit. darmo. na vela veci sa nepride.preco sa stali.bohuzialmtak ti zelam stastne tehulkkvamie este