Zrasty v brušnej dutine a ďalšie tehotenstvo

anicka245
29. jan 2017

Tento týždeň som absolvovala kolonoskopiu, kde mi zistili, že po cisárskom (pred 4,5 rokom) sa mi zle zrástlo hrubé črevo. Smeruje mi od konečníka na pravú stranu pod bedrovú kosť. Dostali sa mi max 20 cm do čreva, viac sa nedokázali dostať, nakoľko ho mam zle zrastené v brušnej dutine, vraj som aj kričala z narkozy od bolesti, nevedela mi ho vyrovnať, tak nemohla pokračovať. Moja otázka je, či ste mala niektorá takýto problém, ako ste riesili ďalšie tehotenstvo, pretože mam obavy ako sa moje telo zachova, keďže je crevo zrastene na opačnú stranu ako má normálne byť, či sa mi zväčšovaním maternice nebude tlačiť na crevo a nemôže sa vytvoriť nepriechodnosť hrubého čreva... Veľmi rada by som s niekým o tomto popisala, kto mal rovnaký problém... Lekarka povedala, ze sa to operacne neriesi, ak nie je vazny dôvod na to, pretože sa moze viac zrastov vytvoriť. Ďakujem

vinyan
27. aug 2017

@maminuska , mala si viac sekcii?

maminuska
27. aug 2017

@vinyan mám dva pôrody normálne , dve sekcie a teraz posledného synka čo čakám pravdepodobne pôjde sekciou .. ( vek , tlak , a tretia sekcia ),

kusika
5. júl 2018

Dobry den, prosim Vas. Pri cisarskom reze mi nasli na hrubom creve 1,5cm vyrastok (tumor) , na kramaroch. Pan docent Rusnak prednosta kliniky bok privolany k operacii na zvazenie zdravot.stavu. povedali,ze to mam vypustit z hlavy,ze aj maternica zvikne robit taketo vyrastky,lenze mne to nejde vypustit z hlavy. Rozkazali neriesit a zasit . Prosim vas , viete mi poradit? Cim to je? Zmizne to?vstrebe sa to?nechat to tak ako povedali? Co radite? Mala to niektora z vas?

alenocka2
31. jan 2019

ahojte chcem sa opytat mam 27 rokou stale mam problem s cystami uz som 2krat po operacii prsnika raz po operacii krku raz po operacii vajecnika a teraz mi zistili zrasty v bruchu deti este nemam moze vzniknut problem ze nebudem mat moct deti mate stym niekto skusenosti? teraz tie zrasty ma trapia a k tomu este aj cysta aby nebolo malo tak mam obavu ci to neovplyvni do buducna tehotenstvo mozete mi poradit ci s tym ma niekto skusenost?? vopred dakujem

anicka245
autor
31. jan 2019

@alenocka2 ahoj, za seba mozem len napísať, ze zrasty po cisarskom vobec nevadili tehotenstvu, pri ďalšej sekcii mi ich odstranili. Drzim ti palce aby si deticky mohla bezproblemov mat ❤

alenocka2
2. máj 2019

@anicka245 ahoj ďakujem už som po operácii vaječniku dúfam,že sa podarí aj otehotniet 👍😀

nasta197
8. máj 2019

ahojte mam sestru potratila prve babatko v januári po case otehtnela zas teras je tehotna jej doktor jej povedal ze potratila a ma ist na čistenie no druha doktorka povedala ze tam plod ani nieje... preto sla za tretím doktorom verila ze zije to dietatko a cakala od soboty ako mala ist na cistenie do dnes STREDA povedal ze dietatko žije ze je v 5 tt ale ma zrasti na maternici a sanca na prezitie dietatka je 30 percent o týzden ma ist znova k nemu ze bude mudrejší máte podobné skusenosti je mozne ze ho ho vynosí aj napriek zrastom??

jaruska1992
24. dec 2020

@nasta197 dobrý deň, smiem vedieť, ako sestra dopadla? Aj ja mám dosť veľké zrasty a plánujeme tehotenstvo a bojím sa.. 🙏