Môžem rodiť spontánne, ak mám bolesti konečníka a miesta zrastov pred LSK?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

som v 2. trimestri, mám za sebou 2x LSK pre endometriózu rektovaginálneho septa, ložiska na väzoch maternice, rozsiahle zrasty, (prirastené črevo k brušnej stene), po druhej LSK mi bola nasadená antikoncepcia. Odporúčajú po dobratí čo najskôr otehotnieť. Mala som každý deň bolesti aj počas užívania antikoncepcie, moja doktorka dúfa, že tehotenstvo to zmierni. Po 9. mesiacoch sa nám podarilo otehotnieť, mám každodenne bolesti pravej strany brucha a podbruška tam kde som mala zrasty, mám silne bolesti konečníka tak ako aj pred LSK.

Tieto bolesti mám zhruba od 16 rokov, je toto dôvod na sekciu?

Za odpoveď vopred ďakujem.

Dobrý deň,

endometrióza a zrasty vzniknuté v jej dôsledku nie sú žiaľ indikáciou na sekciu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník