Zvláštna menštruácia v 13-tich rokoch

yanajhztggtt
5. aug 2020

Ahojte mam 13 a uz som mala 2 krát menstruaciu ale 3 krát ju mam veľmi zvláštnu 1.deň som ju mala slabu 3.-4. Deň žiadnu a od 4. Dna po zatiaľ dnešný 9. Ju mam stále ale takú slabšiu. Treba s tým ísť k doktorovi?

Ďakujem

mamanadruhuu
5. aug 2020

Ahoj. Určite treba zájsť k lekárovi, ja som mávala zase od začiatku dlhé cykly ktoré mi upravila antika... Teraz nič neberiem ešte som aj po do ch porodoch a mam 30dnovy cyklus a 6-7dni krvácam.. Buď sa to upraví samé a ak ti to prekáža tak lekár

evamea
5. aug 2020

@mamanadruhuu Toto určite lekár nebude riešiť antikoncepciou alebo hormónmi, veď je to 13 ročné dievča a má 3. menštruáciu, časom sa to upraví.
Autorka: je to úplne normálne, chce to čas.

deti95060810
5. aug 2020

tiež si myslím že antikonc. je úplne zbytočná... po čase sa to dá všetko do normálu... začiatky bývajú aj takéto...

simonah73
5. aug 2020

@mamanadruhuu vazne posielas 13rocnu doktorovi aby jej predpisal antikoncepciu?

@yanajhztggtt moja dcera ked zacinala tiez ju nemavala pravidelnu a este aj teraz raz pride skor a inokedy neskor a neriesime to, ten cyklus sa moze upravovat dlhsie.

iriska13
5. aug 2020

@deti95060810 bohužial mojej dcerke sa to nedalo do normalu a bolo nutné s nou chodiť ku detskemu gyn.....mala hormonalnu nerovnovahu a krvacala dosť dlho....chodila som tam s nou 3 roky....

mamanadruhuu
5. aug 2020

@simonah73 predstav si ze ja som mala v 14 antiku lebo som mala dlhé 2 týždňové cykly veľké bolesti?? Antikoncepcia nie je len proti tehotenstvu..

mamanadruhuu
5. aug 2020

@simonah73 absolútne nič nepomáhalo.. Bola som panna.. Od 12tich som mala krámy a 2 roky silné 2 týždňové zle mi bývalo.. Pre mňa to bolo oslobodenie..

viikkki
5. aug 2020

Aj ja som to tak mala každých 11 dní to si pamätám MS😂... Neboj časom sa to upraví...

simonah73
5. aug 2020

@mamanadruhuu ja viem co je antikoncepcia. je to svinstvo plne hormonov, ver tomu, ze gynekolog to svojej dcere urcite nepredpise, este k tomu v takomto veku.

mamanadruhuu
5. aug 2020

@simonah73 nie všetky sú rovnaké.. Vtedy mi pomohla a veľmi teraz ju nepotrebujem po dvoch deťoch sa mi upravilo všetko krámy pravidelne bezbolestne.. Samozrejme je ešte na začiatku nech dá šancu tomu ako sa jej to samo ešte po upravuje aj vy nechávať môže.. Ale ak sa bude zbytočne trapit 2 roky pochopí sama a gynekológ jej tiez vie predpísať niečo na upravenie pripadne iné problémy ktoré jej môžu nastať

iriska13
5. aug 2020

@simonah73 dám ti otazku.....čo by si spravila,keby nebola iná možnosť? Moja dcérka krvácala bez prestania mesiac ! 12 ročná...bola som z toho zúfalá ver mi, bola som vďačná za akúkoľvek liečbu v tom momente...

akinom0077
9. aug 2020

@yanajhztggtt normalne nezatazuj sa tym

akinom0077
9. aug 2020

@mamanadruhuu pri antike nie je skutocna menstruacia... nakolko antika funguje na systeme blokovania ovulacie

akinom0077
10. aug 2020

@yanajhztggtt uplne normalna vec...rokmi sa to ustali....
ja som prvu menstruaciu dosstala 1.6.1992 mala som 12.....Druhu som dostala v Novembri 1992 Tretiu v Decembri po 42 dnoch....
nasledujuce 2 roky uz chodila castejsie ale v intervaloch 31-65 dni....dva roky to takto bolo a potom sa to znormalizovalo na 31- dnovy cyklus....bez antikoncepcie, hormonov a gynekologa...k tomu som zcala chodit od 17r.

mamanadruhuu
15. aug 2020

@akinom0077 pokým je prirodzená menštruácia problémová krátka dlhá silno krvacajuca a podobne je potrebné ju upraviť