Zvýšená hodnota D-dimeru. Ste na tom podobne?

ifpod
8. apr 2008

Ahojte mám zvýšenu hodnotu D-dimeru okolo 200 a má byť do 130, fibrinogén mám v norme. Jeden lekár mi nasadil Heparin injekc. a potom tabletky Warfarin, druhý lekár mi povedal že to nie je až taká vysoká hodnota a že lieky mám vysadit a začať užívať preventívne Anopyrin 100 mg denne. Chcela by som sa spýtať či niekto nemá podobné problémy ako ja mám len 28 rokov a trombózu by som teda dostať nechcela.

peter2621
7. jún 2012

Už týžden behám po vyšetreniach príčiny D-dimeru,( dalej len D-d).
Začalo sa to tým, že mi praskali žilky na očiach, za 10 dní cca 4 krát. Zistili D-d v hodnote 2200. Hned mi nasadili Fragmin 5000, su to injekcie do brucha. Po týždni pri dalšej kontrole sa mi znížil na 1900...(dnes). Maju byť v rozsahu 50 - 275. Tak to mam v tabulkách. Vyšetrenia na ORL, urologia, zubna, interne, nič nezistili, zajtra pokračujem v dalších. Posielaju ma na scan pluc,flebroscintigrafiu ciev DK a reumatolog. Ja osobne sa cítim dobre, denne bicyklujem, namaham svoje telo, snažím sa pohybovať. Mam sice 57 rokov a beriem lieky Rosuvastatin 10 mg proti cholesterolu. Kto sa v tom vyzná, ako dalej, čo mam-nemam viacej robiť, ako sa stravovať? Hrozí mi niečo. Ja asi ochoriem z toho, že mam strach z niekolko nasobneho prekročenia nejakeho D-d. Dakujem za každu radu.

simpiky
1. okt 2012

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť? mám D-dimer hemosil 2,088m/l s veľkým výkričníkom.Moja hematologička s tym nič nebori.Som chudokrvna. Je pravda že mám aj iné hodnoty zle ale to má najviac zaujíma.Ďakujem

memedik
6. nov 2013

ahojte čítam všetko čo ste písali a aj ja ako ostatný má teraz zmetok,je mám ťiež zvýšené P-P-D-dimery na 1,58 a ťažko sa mi dýcha ale vzhľadom na to že mám za sebou aj pľúcne je všetko v poriadku,ešte ma čaká sono žíl na nohe lebo mám bolesti tak uvidíme len neviem či sa mám báť lebo lekár mi to oznamoval dosť zhrozený tak čo myslíte mam 34 a 3pôrody za sebou a tiež 3roky do zadu operáciu vaječnikov a vajcovodu na ľavev strane koli cistám a zrastom môže aj to byť príčinou

marienka1952
5. okt 2014

Ahoj aj ja mám D-dimery 1.37 doktorka povedala,že je pozitívny. Beriem Vesel Due 2x a 1x aspirín 100. Mala som plucnu embóliu,ale CT ukázalo,že už nemám na plucach nič. Nechápem,prečo mám stále zvýšený D- dimer. Vyššie hodnoty môžu upozorňovať aj na niečo iné,ako je embolia? Nemám žiadny problém,len nafukovanie...trávenie a tvrdá, nepravidelná stolica. Tak sa tým nejako nezaťažujem. Dúfam,že sa to po čase upraví.

lubkalulu1709
11. aug 2015

Ahojte 2xkrat som prekonala trombozu liecim sa uz 8 rok mam liecbu anopyrin a vesel za 4roky som si pichala Fraxiparin.Za 8rokov sa my neupravila hodnota D-Dimery ma byt hodnota od 0,17-0,55mg/l a ja mam 1,33 niekedy aj viac.Ma tu niektora z vas podobny problem.

majka8114
30. nov 2015

Ahojte som tehotná v 11 t,g a mám zvysenu hladinu D-dimerou 1.27 a P-fibrinogén 3,83.Zatiaľ mi nepredpísali žiadnu liečbu.Viete mi poradiť aká je normálna hladina v tehu.Inak mám 34 rokov a to je tretie tehotenstvo.Prvé dve bez problémov.

uterak
16. máj 2020

Ahoj ja som mala zvysenu hodnotu d-dimer mali podozrenie na emboliu dali mi kontrastnu latku do zili a vylucili ju neviete mi poradit co dalej ci by mi.mali vysetrit krv lebo.na riedenie krvi nic neberiem

lubka1709
17. máj 2020

@uterak a trombocity?

evickapooh
6. júl 2020

Ahojte dievcatdbes som bola na hematologii...kde chodim uz cca 2roky..a zistili mi dnes zvysene D dimer ..hodnota1293...som v 24tt ...mala niektora z vas taku vysoku hodnotu ?

monikakrasnanska
24. nov 2023

@jabluncanka dobrý večer ja mám d dimer 0,61mam sa niečoho obávať ako často ho treba kontrolovať ďakujem za odpovedy

u2jana
24. nov 2023

@monikakrasnanska ahoj tie bojujem so zvyseny d-dimerom od maja. Beriem aspirin protect. Pomalicky to klesa

monikakrasnanska
24. nov 2023

@u2jana môžem sa spýtať koľko si mala kto ti odporučil aspirín

u2jana
24. nov 2023

@monikakrasnanska normalne s obvodna mi to predpisala. Prisla mi na to na preventivke. Ja som mala 1,8

monikakrasnanska
24. nov 2023

@u2jana aha ako často ti berú kontrolné odbery