Mali ste zvýšené hodnoty D-diméru v tehotenstve po prekonaní Covidu-19?

14. dec 2021

Ahojte,
v druhom trimestri som prekonala Covid s ľahkým priebehom. Po karanténe som bola na odbere krvi, obvodný mi zistil mierne zvýšené hodnoty D-diméru. Povedal mi len toľko, že injekcie na riedene krvi si pichať nemusím, keďže v tehotenstve je to normálne (myslím to, že hodnoty D-diméru sú trocha vyššie), lenže na každom rohu čítam, že by som si mala pichať tie injekcie preventívne. Čo si o tom myslíte?

fleur1111
14. dec 2021

Vôbec to nemusí mat súvis s covidom. V tehotenstve je to normálne.

maminabobo
14. dec 2021

Po Covide, aj v tehotenstve je zvýšený D-dimer normalny. Injekcie sa dávajú, iba ak by boli hodnoty niekoľkonásobne zvýšené, prípadne potvrdený trombofilný stav.

habibim
14. dec 2021

V druhom tehu aj rok pred ním aj počas neho aj po pôrode 6tyzdnov som si pichala Clexane 0,4.. V treťom tehu (ktoré som mala kontrolované v zahraničí), som si ne pichala nič, cele tehu a po sekcii len 7dni.. Keď som tu Dr.povedala,ze mam zvýšené a aj z genetiky mi vyšlo zle, tak povedala, že to je v tehu normálne a oni tu ženám nepredpisujú nič na riedenie, pokiaľ to ne hranici so životom a smrťou.. Čiže ak nemusíš pichať, tak bud rada.. Nie je to med lízať.. Ja som ich pichala cez 550ks a mala som dosť.. Tretie tehu som si užívala bez toho

petamich
14. dec 2021

nie nemusis si ich pichat preventivne - hodnota D-Dimeru sa prirodzene v tehotenstve zvysuje a referencne hodnoty su vyssie kazdym trimestrom, telo akoby sa pripravuje na porod a moznu stratu krvi = ak by bol D-Dimer nizky, mohla by si mat vyssiu krvacavost a teda problem pri porode

pichala som si v tehotenstve injekcie na riedenie krvi, kedze som hematologicky pacient a napriek tomu, som mala D-Dimer mimo range, lebo je to normalny jav, neriedila mi ho. na "standardneho" cloveka hematologicka a po 600N som bola na ockovanie Covid, nasledne aj na kontrole u hematologicky a vsetko bolo v poriadku, D-Dimer sa po 600N dal do normalu "sam"

sasanka605
14. dec 2021

V tehotenstve je to normalne tam su hodnoty vyssie

bejba18
14. dec 2021

Lekár snáď vie čo robí . Ja si picham fraxik kvôli trombofilnemu stavu . Pred covidom som mala ddimer 1,4 (norma 0,5) o 3 týždne s prekonanim covidu 1,8 a hematologicka neriešila stále mi stačí len to čo beriem , len samotné tehu spôsobuje zvýšenie Ddimeru

e1i
14. dec 2021

Tiez som v tehotenstve mala zvysene d dimery aj fibrinogen aj leukocyty, vsetko je to ok

zuzula507
28. dec 2021

@bejba18 aj ja si picham fraxiparine po. Covide som mala 1,054( norma je 0,5 ako pises) , pocas covidu som bola aj v nemocnici tam som mala dimer este vyssi.Hematologicka vravela.ze.ju.to.dost znepokojuje ale v suvislosti s debatou ohladne toho ci nadalej uzivat fraxiparine ..povedala ze vzhladom na tuto hodnotu urcite ano a pravdepodobne az do konca tehotenstva preistotu..ine neuzivam nic.Pred covidom.som hodnotu nemala zvysenu aspon co som bola na 2.odberoch preventivnych ziadny dr.nic nespominal

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre