• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zvýšený DHEAS. Čo vám pomohlo?

4. marca 2008 
ahojte baby .. mala niektora z vas zvyseny DHEAS a co jej pomohlo? nemozte mi o tom napisat nieco blizsie.. mam aj znizeny progesteron.. a zacala som brat Duphaston.. ale ten DHEAS.. no nahana mi to trochu strach.. dik za odpovede
3. mar 2008 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Kikusa, ja ho mám zvýšený. Vraj to môže utlmovať činnosť vaječníkov a ovuláciu-ja ju mám, ale obyčajne až neskôr. Ideme na IVF-umelé oplodnenie a mesiac predtým budem brať Femoston, už som ho raz mesiac brala a dostal mi DHEAS do normálu. Neviem, či je Femoston aj v SR, to inak užívajú ženy po menopauze na urovnanie hormónov :confused: Ale mne to vraj zabralo. Keď som ho brať prestala, tak sa mi to znova zvýšilo. Ale to je jedno, ja to potrebujem znížiť hlavne kvôli IVF teraz.
Neboj nič, to sú hormóny a tie sú upraviteľné liekmi. Lekári isto vedia, čo zaberá, povypytuj sa.
3. mar 2008 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dik.. dufam ze sa to naozaj bude dat upravit..lebo ma ide chytit z tych problemov...
tak pa zatial..
3. mar 2008 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a co vlastne obsahuje ten liek Femoston??
3. mar 2008 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kikusa, ak máš len tento problém, tak hlavu hore, to naozaj nič hrozné nie je. :dizzy_face:
Femoston je 28 tabliet - dvojfarebné, obsahujú 14 - Estradiol a 14 Estradiol a Dydrogesteron. Čo vlastne znamená, že obsahujú Estrogén a hormón žltého telieska. Brala som aj iné, ale to mi tak nepomohlo, ako toto. Ale neviem, či sa to dá brať dlhšie a či s pauzou na MS alebo bez (28 tabliet) u nás, čo ešte nie sme v menopauze. Lebo na jednej strane pomohlo, na druhej strane som raz mala 2x krvácanie v 1 mesiac a raz sa mi urobila cysta. Takže tak. Ale poraď sa s lekárom, že čo by ti mohol dať.
Prípadne si skús merať BT, aby si zistila, či máš ovulku a kedy. Ak máš a nie príliš neskoro, tak ti hádam ani lieky netreba.
4. mar 2008 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok