Máte krátky menštruačný cyklus?

16. feb 2023

Ahojte baby, ste tu niektore, ktore mate menstruaciu kazdych cca 24 dni? treba na to brat progesteron? Mam tazke PMS stavy a kratky cyklus, neviem ci skusis Duphaston, alebo radsej nebrat nic. Dr. vravi, ze mozem a nemusim to riesit, som v poriadku. Dieta uz neplanujeme

janinamojka
16. feb 2023

Toto som tu nedávno riesila aj ja..mam duphaston ale čo ja viem,nejako to nefunguje..Pms mam tak ci tak,neznesitelne stavy..Tak asi pôjdem nejakou prírodnou cestou radšej.

autor
16. feb 2023

@janinamojka dakujem za odpoved a ako beries Duphaston? od cca 12-4 dna pokial nepride ms? predlzil ti cyklus? ja zvazujem najma kvoli PMS a aj kvoli zavodnovaniu, progesteron ma vplyv na odvodnovanie, brala som ho v tehu, lebo som ho mala malo a konecne sa mi nezadrziavala voda v tele

janinamojka
16. feb 2023

Na 16 deň od prvého dňa cyklu a 10 dni ráno aj večer.. Ale nikdy mi to nepríde po 10 dňoch,aj tak príde skôr...Akurat bolesť pŕs pred MS prestala,ale iné nič moc.Ale každá sme iná tebe možno sadnú lieky🙂

gejb
16. feb 2023

Ja mam 24dni..a práve čakám na výsledky hormonalne profiluu. Predpokladám že mi tiez mudr. Naordinuje nejaký progesteron ..

gejb
16. feb 2023

A píšeš ze deti máš, nemala si problémy tak krátkym cyklom otehotnieť?

autor
16. feb 2023

@janinamojka mne sa zda, ze mi vravel, ze mam brat od 12 dna, len som to este neskusala, ja viem, kedy ovulujem, ovulaciu mam na cca 12 den cyklu, lebo to citim vo vajceniku, prsia ma nezvyknu boliet pred, ale tie depresie a plac pri PMS je strasny

autor
16. feb 2023

@gejb mam jedno dieta, otehotnela som znenazdajky 😂 na prvy krat, ale tie kratke cykly som zacala mat az po porode, myslim, ze keby som chcela dieta zase otehotniem hned, pretoze presne viem, kedy mam ovulaciu, mam vtedy bolesti, dalsie deti uz nechceme

autor
16. feb 2023

@gejb a mas aj nejake problemy, zavodnovanie, PMS...s tym spojene?

janinamojka
16. feb 2023

Ja mávam 25 dní alebo 21...ako kedy..

autor
16. feb 2023

ja mam vacsinou 24 dni, potom sem tam mam na 26 den, ale 28 dnovy nemam uz roky

autor
16. feb 2023

a trapi ma aj nespavost, myslim, ze maju na to vplyv hormony

janinamojka
16. feb 2023

Toto iste aj ja...ani neviem už čo je to normálny spánok.. A týždeň pred MS už nočné potenie, bolesti nôh.. a zjedla by som aj koňa. 🙃

autor
16. feb 2023

@janinamojka presne, den pred menstruaciou absolutne neviem spat, nohy ma tiez vcera priserne boleli a zvyknem sa spotit den pred v noci, ani malinko na to Duphaston nepomohol? 2 tbl mas ci 1? Kolko mas rokov ak sa mozem opytat, ja 40

sense
16. feb 2023

Mávam 23-25dni, brala som Progesteron à teda mne moc nepomohol. Ako som ho vysadila ešte v ten deň som začala spinit. Po vysadení ostal kratší. Ovuláciu som mala potvrdenú viackrát lekárom na 11-12 deň

autor
16. feb 2023

@sense ja mam tiez na 11-12 ovulaciu, inak presne sa obavam toho spinenia, ze nastane, no, ale kym nevyskusam, neviem

janinamojka
16. feb 2023

Mam 41..Užívam 2krat denne 1tabletku.Ale zmeny žiadne.. Jedine ze ma tie prsia nebolia,ale inak nič.. Rozmýšľala som nejaký prípravok na oddialenie menopauzy a potlačenie všetkých tých nepríjemných veci okolo toho,lebo mne toto skôr príde také.. A aj som to dr.hovorila aj to ze som zla na všetkých okolo,od polovice cyklu neznesiteľna..tak povedal že cely život mam krátky cyklus aj to PMS také výrazné...a dal len duphaston..

janinamojka
16. feb 2023

Ešte mi bral krv aj na štítnu žľazu, či odtial nie sú tieto problémy..ale ta vyšla ôk,takže nie.

autor
16. feb 2023

@janinamojka tak to sme na tom podobne, ja mam 40, ale navaly pred menstruaciou a plač mavam cca poslednych 5 rokov, mne to pride ako pred menopauza, aj ked neviem...pocas tehotenstva som tiez musela brat Duphaston an udrzanie tehotenstva, lebo som spinila, po nasadeni v poriadku, myslim, ze budem mat nejaky celozivotny problem s nizkou hladinou progesteronu, aj ked dr. vravel, ze pokial mam menstruaciu, tak tam problem nejaky vyrazny s nim nebude, stitnu zlazu mi kontrolovali niekolko krat a tiez stale v poriadku

janinamojka
16. feb 2023

Aj ja som mala duphaston v tehu na udržanie,lebo som stále spinila..🙂..asi to ozaj na nás pomaly ale isto prichádza.. 😵‍💫😵‍💫😵‍💫😵‍💫🥴🥴🥴

autor
16. feb 2023

@janinamojka ja som o tom ani netusila, ze mam s tym problem, ale prve tehotenstvo skoncilo missed abort, takze ked som zacala spinit pri druhom, hned mi nasadili Duphaston

inak kopirujem cast z clanku na internete

Progesterón
Progesterón sa zvykne nazývať aj ochranca gravidity, no pre nás je určite zaujímavejšie, že patrí k hormónom, ktoré sú najviac spojené s kvalitou spánku. Vyššie hladiny progesterónu v organizme pomáhajú metabolizovať alopregnanolón, čím účinne bojujú proti úzkosti a uľahčujú nástup spánku.

Avšak, funguje to aj naopak a keď telo neprodukuje dostatok progesterónu v dôsledku menštruácie alebo menopauzy, môžu sa objaviť príznaky, ako sú zmeny nálad a kŕče. To sa takisto môže podpísať na zhoršenom usínaní a zlej kvalite spánku.

Naše odporúčanie: Ak sa vám zdá, že v dňoch pred začiatkom menštruácie máte spánkový deficit, stanovte si ako prioritu každodenné cvičenie. To vám zaručí, že budete pred spaním unavená. Vyhýbajte sa nikotínu a kofeínu.

janinamojka
16. feb 2023

Aj ja som mala missed...len kým som bola mladšia nemala som až také komplikácie, nervava som bola ale nie takto náladová,až depresívna..a tie problémy so spánkom, to ide už ruka v ruke asi.

autor
16. feb 2023

@janinamojka ja som casto trpela uzkostami a zial po 30tke aj depresiami, velkou nespavostou, trapilo ma zadrziavanie vody... uz dlhsie patram po spojitostiach a preto mi napadol ten progesteron, teraz pozeram, ze ako dr. mi to kazal brat 11-25 den cyklu, ale nenapisala som si koli ci 1, alebo 2 tbl

autor
16. feb 2023

teraz tu citam rozne pripady z letaku...cize asi 2 tbl

predmenštruačný syndróm (PMS)

Užívajte 2 tablety denne.
Užívajte ich od 11. do 25. dňa svojho cyklu.
Deň začiatku liečby a počet dní liečby bude závisieť od dĺžky vášho cyklu.

janinamojka
16. feb 2023

To mu radšej asi cinkni,aby si niečo nepokazila..
Nemáš tip na nejaké alternatívne veci?Nasla som čosi aj tu na MK ,len chcela by som niečo,s čím majú ženy aj reálnu skúsenosť.Toto ,asi lepšie nebude, tiež cítim ze posledne dva roky sa to zhoršuje a posledne mesiace, katastrofa..😵‍💫

janinamojka
16. feb 2023

Aj ja mam 2..ale od 16 dňa cyklu.

autor
16. feb 2023

@janinamojka ja som citala, ze niektore si davaju progesteronovy krem, alebo kvapky Gynex, ci Alchemilku, Yuccu

ja som uz raz volala, preto mi je trapne, ze nie som schopna si to normalne zapisat 😂, inak aj kratkodobu pamat mam dost zhorsenu skrz tu nespavost, mne dal od 11 dna, ked mavam skorsie ovulacie asi...ale v letaku aj pisu, ze na PMS sa ma dat od 11 dna..

janinamojka
16. feb 2023

Ja som mala Macu ale žiadny zázrak.. mozno som to krátko užívala...

majkaaa318
16. feb 2023

Pridávam sa do klubu, všetko čo píšete mám tiež. Silné PMS nálady, nespavosť, nočné potenie, nervozita. Cyklus 23-max25 dní. Mala som problém otehotnieť, vtedy mi zistili cez napro žalostne málo progesterónu. Keď sa doplnil, tak som 2x otehotnela rýchlo. Len teraz po druhom tehu je to celé horšie. Mám 38r, som v tom, že do menopauzy ešte ďaleko. Ešte dávnejsie mi pred ms dobre fungoval na bolesť prsníkov Wild Yam tablety, teraz skúšam druhý mesiac progesterónovy krém (tiež ma Wild yam) . Na spánok som začala tiež teraz nedávno zase užívať melatonín, ten na mňa funguje a keď som vyspatá, aspoň som kludnejsia. Inak vďaka za ten úryvok, ja som toto o progesteróne a spánku nevedela.

janinamojka
16. feb 2023

@majkaaa318 tento krém ma zaujal,asi nejaký vyskúšam..Duphaston mam posledný mesiac,tak skúsim inú cestu...

autor
16. feb 2023

@majkaaa318 je nas viac ocividne, ano, ja som to zistila, ked som zacala patrat po pricinach mojej extremnej nespavosti, ze progesteron ma na to vplyv. Tento cyklus ho uz vyskusam, lebo je to hrozne. O wild yame som tiez citala, ze by mal fungovat na tieto hormonalne problemy, pozorujes uz aspon nejake mensie zmeny k lepsiemu? Mne melatonin nezabral