Žilinská pôrodnica - problém s dojčením

4. nov 2022

Maminky prosím, tie ktoré ste rodili v žilinskej pôrodnici - mali ste/ máte problém s dojčením ?
Že je bábätko viac mimo vás ako s vami a potom to ide ťažšie alebo vôbec, čo je na tom pravda?

Ďakujem maminky ❤️

michaal201
4. nov 2022

Neviem ako väčšina no mne malú bezprostredne po len ukázali “medzi dverami”, že aha tu je, potom keď ju pojmývali a odvážili bola chvíľku pri otcovi v postieľke a potom už preč, od porodu to bolo medzi 2-3 hodinami kým mi ju dali. A čo sa týka dojčenia, nepodarilo sa, nešlo to ani v pôrodnici, z celého novorodeneckého tam bola len 1 sestrička, ktorá bola ľudská, snažila sa a pomáhala. Ostatné opäť len medzi dverami povedali že sa mám snazit. Ale je to len moja skúsenosť, na Žilinu sú buď len veľmi kladné alebo veľmi negatívne skúsenosti nič medzi, asi podľa toho, kto má službu;D

zuzinka888
4. nov 2022

Tri deti som kojila bez problemov a to mam ich nosili iba na kojenie. 4 som mala id porodu pri sebe a tiez bez problemov. Na kojenie vplyvaju viacere faktory nie iba ci je babo stale s tebou. Tvar a velkost bradavky/dvorca, apetit babatka, ci ma/nema zltacku, ci je narodene v ternine prirodzene/ cisarskym.......aj ochota mamicky stale prikladat a byt trpezliva stale skusat a ist aj cez bolest. Drzim ti palce aby sa ti podarilo rozkojit. No ak to nepojde nezufaj a netrap babo ani seba.🤗

katkamac
4. nov 2022

Netráp sa moja, s kojenim ma problém veľmi veľa mamiciek. Ja pri dcérke, trvalo až 6 týždňov kým sa riadne naučila prisať. Bolo to neskutočne stresujúce. Ale odsavala som si a dávala jej z fľašky. A potom už konečne len plne kojena.
Syna som rodila v Žiline pred 2 rokmi. V piatok večer akútnym cisárskym, v sobotu na Izke a to mi ho tam doniesli asi 3x, dali ho na prsník. A už od nedele bol so mnou na izbe, fľašku som mu už nedala, len na prsník. Ale s nim som nemala problém.
Ak tam je nejaká príjemná sestrička, opýtaj sa, nech ti ukáže. Bud trpezlivá.
A ak by to stále nešlo tak sa netráp, veľa mamiciek nekoji zo všelijakých dôvodov.
Drzkam palce.

snehulak77
5. nov 2022

Rodila som v ZA, s prístupom som bola veľmi spokojná, čo sa 600nedelia týka. Novorodenecke bolo trosku zvláštne v tom, že stále len opakovali, že treba dojčiť, ale praktickú pomoc príliš neposkytli. Dokonca mi až gynekologicka musela povedať, že nech oslovím laktacnu v nemocnici, nech mi poradí, keďže som už bola zúfalá. Toto ma na starosti novorodenecke, nie sú tam ale príliš aktívni, proste som si sa sama musela popýtať. Mala ma na starosti taka sestra laktacna, no úžasná žena, pomohla mi aj s malým, keďže mi ho z JRSN priniesli po 5 dňoch, bála som sa veľmi. Ale ostatne sestry a lekári z novoroeneckwho len dookola, že treba dojčiť, skúšať ale žeby mi navrhli, že aha mame tu laktacnu, tak to nie. Z toho som bola trochu sklamaná, lebo ta gynekologicka časť šľape jak hodinky, ale novorodenecke, to bol iný svet. Pritom jedna chodba. Trosku to za mrzelo.
Ja som sa nakoniec nerozkojila. Ale mala som akútny cisársky predčasne, silné antibiotika, a v neposlednom rade ženy z našej rodiny zväčša nekojili, lebo nemali mlieko. Takže nepovedala by som, že to bola chyba ich prístupu. Keď požiadas, tak ti laktacnu dajú. Na mňa sa ta moja stále chodila pozerať, radiť. No úžasná žena

rakso
5. nov 2022

Ja aom rodila v apríli, prvorodička, sekciou, v termíne. Malú mi ukázali na sále, potom asi 3x na jiske a na ďalší deň až na izbe niekedy na obed. Potom mi ju nosili každé tri hodiny na prikladanie a mojkanie a až na posledný deň a poslednú noc bola stále pri mne. V nemocnici som nemala mlieko, tak som prikrmovala fľašou a ešte aj doma. Po dvoch dňoch sa mlieko rozbehlo. Podľa mňa vďaka pravidelnému prikladaniu, ale hlavne odsávaniu. Malá nie je veľký jedák, vydržala najedená prespať aj 8 hodín v noci, takže som tomu pomohla odsávaním.

mtn112233
7. nov 2022

Ja som síce bábätko mala neustále pri sebe ale aj tak som išla domov s traumou z dojčenia.. pomoc 0 bodov zato mi dorobili modriny po cickoch a pomohla som si sama po prepustení zaplatením laktacnej

ja_bb
8. nov 2022

Ja som mala malu na JISke, 2.5 tyzdna,ja doma. mliecko bolo tak za lyzicku,postupne sa zlepsovalo a teraz mam suflik plný zamrazeneho 🙂 treba masirovat hankami,ked je prsnik plny a nejde,odsavat aj po kvapkach,len nech sa robi a ide von.mala odchadzala plne kojena.

monqy
5. dec 2022

Rodila som v Žiline dve deti teraz 4r a 2r ,oboch som mala hneď pri sebe a s kojenim mi pohoda každá sestrička ktorú som požiadala. Vždy skontrolovala prisatie ,či mám správne ,nasmerovala ma.
Pri malom sa mi ťažšie rozbiehalo mlieko ,tak mi sestrička kázala popri kojení aj odsávať aby sa ho viac tvorilo. Ja sa naozaj nemôžem sťažovať,ale stále som sa aj pýtala ,keby som bola ticho ,tak samozrejme ku mne nik nepríde a nepomôže mi