Kto daruje mačiatko?

vellllo_70
11. jún 2021

Ahojte prosím vás nemá niekto mačiatko na darovanie? Najlepšie by bolo ak by to bola mačka ale uspokojím sa aj s kocúrikom 😂🙏

felicita027
11. jún 2021

Útulky sú plné mačiek aj mačiatok 🙂

vellllo_70
autor
11. jún 2021

@felicita027 to by bol pravdepodobne beh na dlhé míle 🙏 čo sledujem útulky tak majú neskutočne veľa požiadaviek

felicita027
11. jún 2021

@vellllo_70 sestra zobrala z cestazadomovom veľmi čisto tam je a aj milý ľudia sa starajú o psíky a mačičky. Aj adopcia bola veľmi rýchla 1.deň si písala s útulkom, 2.deň bola venčiť psíka 3.deň ho brala domov. A predpokladám, že s mačičkami to bude dosť podobné.

vellllo_70
autor
11. jún 2021

@felicita027 skúsim sa im ozvať 🙏 ďakujem veľmi pekne ❤️

zalka
11. jún 2021

@vellllo_70 škoda, že si s tak daleka, naša mačka len mačky rodí. :D aj teraz mám 2 mačence mesačné, a zase mačky - keby si bližšie, a tie malé srajdy sú staršie tak v pohode aj obe by si si mohla vziať. I pred rokom mala 2 a mačky.

aalt
11. jún 2021

@vellllo_70 kamarat z Klacian mal. Mozem sa opytat.

elisebah91
11. jún 2021

Aj moji rodičia maju 5 mačeniec...naučenych na ludi 😅

jaja20
11. jún 2021

Pozri na Bazoši.

lucia147852
11. jún 2021

Keď má človek predpoklady a podmienky na to, aby sa o zviera postaral tak nemá problém s utulkom. Ja mám dve macky z útulku a mala som ich doma do 2 dni.

liusa82
11. jún 2021

No oni to možno aj nechcú dávať preto,lebo ak sú decká moc malé tak to naťahujú,robia tomu zle a ja sa im ani nečudujem že nechcu.Ja by som tiež do takých rúk mačku nedala.Ku staršim deťom už hej od tých 8,9 rokov.

merlinmurovic
11. jún 2021

@vellllo_70 mame dve, jedno obyčajné murované,a druhé dlhosrste čierne.

vellllo_70
autor
11. jún 2021

@zalka na tomto som sa pobavila 😂😂😂😂😂

zalka
11. jún 2021

@vellllo_70 no ja nie, momentálne mám na dvore mačku - mamu , jej dve mačky dcéry - ročné, jej dve dcéry mačky - mesačné, a to nehovorím o tom, že jedna minuloročná vrhla pred troma dňami 2 mačence ... tak si porátaj, milerada by som sa zbavila :D aspon zopár z nich, bohate by mi stačila tá pôvodná. Ináč sú to také malé cicušky, že susedia si myslia o tej starej , že je ešte mača. A ona má už 4 roky 🙂

A ak sa pýtaš prečo som sa nezbavila minuloročných, no nedalo sa. Mali farbu ako hafan bielo-čierno-červenú , sme sa smiali, že sú jeho. Hafan je mix beagla pre predstavu. 🙂

lucia375
11. jún 2021

@vellllo_70 Ja mám kocúrika na darovanie, ale má ešte len necelý mesiac tak by bolo treba počkať ešte minimálne mesiac.

liusa82
11. jún 2021

@zalka šak ich dajte vykastrovať a je po probléme a nie sa potom zbavovať nechceného.Potom to tu na slovensku vyzerá ako vyzerá

zalka
11. jún 2021

@liusa82 našťastie mám rozumnú mačku, vrhne raz ročne, a už druhý rok po sebe mala len 2 mladé, a zbavujem sa darovaním.
A kastrovať nedám, nevidím dôvod dávať dedinskú mačku kastrovať. Ak by ju prešlo auto, tak budem nahánať ja na nete, kto mi daruje mačku aby ju zniesol pes na dvore, a tiež aby lapala myši. Díky neprosím.

123barbara123
11. jún 2021

U manželovej starkej sa okotila túlavá mačka a má 3 malé ak by ste chceli 🙂 aj fotku mám. Sú vo Veĺkých Vozokanoch

h2
11. jún 2021

@vellllo_70 Ja mám! Máme 4 mačičky a 1 kocúrika, z toho 3 mačičky sú ešte voľné. Len to bude asi pre vás veľmi ďaleko, sme z Miloslavova (okres Senec).

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
canany
12. jún 2021

Na bazosi je teraz toho plno, same jarne maciatka

daridari11
12. jún 2021

@zalka rozumná mačka, ktorá vrhne raz za rok.........Ty asi sranduješ. Jediné humánne a normálne riešenie hodné ľudí 21-ého storočia je kastrácia. A je úplne jedno, či je to na dedine alebo v meste. Je to živý tvor. Mačiatok je neúrekom , neviem, čo s nimi robíš ale celkom neverím, že všetky do posledného mačaťa rozdáš. Ponuka prevyšuje dopyt.
Vykastrovaná - vysterilizovaná mačka má úplne iný život, ver mi, nakoniec je to aj ekonomickejšie ako kŕmiť malé mačence.

lenka_xy
12. jún 2021

@zalka toto je tak primitívne zmýšľanie, že sa mi rozum zastavuje. Nevidíš dôvod prečo dať kastrovať? Tak si po sebe prečítaj príspevok:
"momentálne mám na dvore mačku - mamu , jej dve mačky dcéry - ročné, jej dve dcéry mačky - mesačné, a to nehovorím o tom, že jedna minuloročná vrhla pred troma dňami 2 mačence ... tak si porátaj, milerada by som sa zbavila :D aspon zopár z nich, bohate by mi stačila tá pôvodná"
Nevidíš dôvod dať kastrovať DEDINSKÚ mačku? Za to, že sa narodila na dedine jej nemáš právo odopierať základnú veterinárnu starostlivosť. A mysli na to, že teraz ti nebude každoročne rodiť jedna mačka ale všetky, ktoré nestihneš porozdávať.
@vellllo_70 mám mačiatka na adopciu, presne od takýchto intelektuálov, ktorí nevedia kastrovať, produkujú a bezhlavo rozdávajú desiatky mačiek, ktoré potom končia v otrasom stave na uliciach. Môžem poslať do správy ponuku, ale teda treba spĺňať aj určité podmienky, presne tomuto, že vyšmariť mačku na dvor a nechať dookola rodiť sa chceme vyhnúť.

natalienka12
12. jún 2021

Absolutne suhlasim s kastraciou, macka je zviera, sprava sa pudovo a porovnavat macku s clovekom je vrchol primitivizmu. Clovek snad svoju sexualnu aktivitu vie regulovat a ma rozum ci nie? Macka je zviera. Kastracia macky alebo kocura stoji u veterinara asi 50-60 eur. A mas po starosti, macka ma super zivot a jej majitel tiez. Potom koncia stovky maciek na uliciach vyhodene alebo ich doma primitivni ludia kadejako zabijaju (radsej nebudem opisovat ako).

daridari11
12. jún 2021

Tá kastrácia sa dá na niektorých veterinách urobiť aj lacnejšie. Cez Občianske združenia. Sama mám v Ba možnosť pre pouličné a zachránené mačky cenu kocúr 25e a mačka 30e. Dala som ich niekoľko desiatok za moje peniaze kastrovať a nechápem, ako niekto svoju mačku nedá. Len preto, že je na dedine, to je teda výhovorka primitívna.

natalienka12
12. jún 2021

@daridari11 presne, nechapem, ze dedinsku macku nie je dovod kastrovat, ale zbavovat sa maciek vyhadzovom na ulicu je ok?

daridari11
12. jún 2021

@ptmt1011 žiaľ s Tvojou prvou vetou súhlasím. Chceš dávať ženy a mačky na jednu úroveň v oblasti plánovaného rodičovstva....na to nie je čo ani napísať

daridari11
12. jún 2021

@natalienka12 veru, zmýšľanie niektorých ľudí ma vytáča do krajností. Ale nebudem sa rozčuľovať, budem svoju energiu radšej venovať záchrane mačiatok po nezodpovedných ľuďoch.....momentálne také riešime po dvoch mačkách dva vrhy. Je to našťastie na dobrej ceste, matky mačky sú už vysterilizované a jeden vrh už má aj sľúbený domov.

natalienka12
12. jún 2021

@daridari11 Ja ti poviem inu vec, byvame na dedine v lokalite kde su len nove rodinne domy. Kazdu chvilu sem pride nejaky debil, co tu z auta vyhodi 2-3 maciatka. My sme sa takto jednej ujali, chodila tu vo februari uzimena, hladna, od hladu lizala sneh a nikto ju nechcel, bola vychudnuta do kosti. Ma sa u nas vyborne, dali sme ju ihned kastrovat, kupili jej pelech, ma sa u nas fajn. Ale kolko takychto maciciek uhynie od hladu?

daridari11
12. jún 2021

@natalienka12 Verím, že vyhadzujú všelikde nechcené mačky. Aj keď je niekde miesto, kde ich ľudia kŕmia, vždy sa nájde nejaký blbec, ktorý tam prinesie ďalšie.....v zmysle však starajte sa. Aspoň keby ľudia tie svoje vlastné mačky dávali kastrovať a sterilizovať. Ale u nás na Slovensku je ešte toto na veľmi slabej úrovni. Pritom to zviera má úplne iný život a zdržiava sa potom iba v blízkosti domu, nemá taký široký rajón ako nekastrované zviera, ktoré ide hlava nehlava ,auto neauto, keď ho pudy ovládnu.