Kto daruje mačiatko?

vellllo_70
11. jún 2021

Ahojte prosím vás nemá niekto mačiatko na darovanie? Najlepšie by bolo ak by to bola mačka ale uspokojím sa aj s kocúrikom 😂🙏

zalka
13. jún 2021

@vellllo_70 krásna je tak nech ti prináša kopec radosti v živote.

chrumka120
13. jún 2021

@zalka to že neposlúchne na slovo a nedáva sa do klietky neznamená že nie je domáce zviera

zalka
13. jún 2021

@chrumka120 tvoja mačka ti pri nohách sedí, a neobehne pol dediny a celé pole za dedinou čo? :D ... pekný večer prajem ...

chrumka120
13. jún 2021

@zalka a to by znamenalo že nie je domáce zviera? Presne takýto ako ty sú príčinou toho, že topia mačence v igelitových vreciach alebo ich vyhadzujú za dedinou

zalka
13. jún 2021

@chrumka120 áno určite .. taký ako ja ... máš pravdu nemýliš sa, taký ako ja ...

a taký ako ty zapríčiňujú plné útulky mačiek, lebo každú mačku čo nájdu na ulici, alebo mu príde do záhrady označia za bezdomovca-za túlavca, za chúďatko, hladné smädné zavšivené , a lapia a odnesú do útulku. A pritom na tú mačku čakajú doma kedy sa vráti, občas sa nevráti aj vďaka takým ako si ty .

chrumka120
13. jún 2021

@zalka tak si tých svojich 300 mačiek pekne stráž, lebo minimálne toľko sa ti ich už nakotilo

zalka
13. jún 2021

@chrumka120 si trápna ale fakt trápna, viac ťa komentovať nebudem. Pretože ty ideš svoje bez toho aby si sa zamyslela nad tým čo píšem. Si myslíš, že si neomylná. Tak ty tie mačky zbieraj a nos do útulku, ber tým mačkám domov čo majú. Lebo mačku neuviažeš, to je základný rozdiel medzi mačkou a psom. Mačku nezastaví plot ako zastaví psa. Mačku nezastaví povel majiteľa, ako zastaví psa. Preto každú mačku čo sa ukáže na dvore alebo v okolí nechám tak, nezbieram ich, neoznačujem za chúdatka opustené, vyhodené a neviem aké. Pretože tie mačky majú svoj domov. Svojich majiteľov, kam sa stále vracajú.

chrumka120
13. jún 2021

@zalka tych tvojich namnozenych 300 mačiek ma ale viac domovov :D alebo skôr žiadny a predstav si, niekto chová mačku aj doma a majú taký plot za ktorý neprejde keď si chcú kúpiť mačku, či tvoje sa vedia premiestňovať? A dokonca ich aj uviazu keď idu k veterinarovi napríklad, mi tu hovoríš o mačkách akoby som žiadnu v živote nevidela a bola z inej planéty

chrumka120
13. jún 2021

@zalka a predstav si, ani môjho skrečka nezastaví povel majiteľa a niektorých psov tiež povel majiteľa nezaujíma, tak ako niektoré mačky

lenka_xy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zalka
13. jún 2021

@lenka_xy hlavne, že tebe bolo nadelené rozumu do popuku.
moja zlatá, tu ked príde cicuša a má obojok tak sa len za hlavu chytám, čo jej to majitelia urobili a určite ju nejdem odchytávať, že do útulku lebo túlavá. Kým sme nemali psa, tak na dvor chodili v rôznom čase rôzne mačky a všetky mali majiteľa. Mali sa kam vrátiť.
Taktiež moje mačky som rada ak sa mi vrátia späť na dvor. A áno mačka je malinká, a áno ak by si čítala poriadne tak sme ju zachránili z parkoviska, ako malé útle roztrasené mača ... takže mala som ju tam nechať skapať , to čítam z tvojich riadkov. Vlastne áno, lebo som hlúpa som neinteligentná a dedinčanka. Ano máš pravdu, ty najmúdrejšia najinteligentnejšia mestská panička.
Vieš čo dáko som tú biologiu popri študovaniu statiky, dynamiky a ekonomie na VŠ opomenula, nie je to môj obor.

A neviem o akom to kuse rozprávaš, ked nevieš čítať s porozumením tak si prečítaj moje príspevky ešte raz a hádam pochopíš, že to tvoje rodenie v jednom kuse značí 2 mačatá min. rok, a 2 mačatá tento rok. A ak chceš napíšem ti aj presné dátumy ich narodení.
A o tom genofonde mi chceš povedať, že čistokrvné sú zdravé, nemajú žiadne problémy .. ale to som skôr myslela na psov.

Ale ty len pekne zbieraj mačky a odovzdávaj útulku. Pokračuj v činnosti a mňa si nevšímaj. Pekný večer ti praje ten čo mu rozumu nebolo nadelené, lebo moju časť rozumu pán boh tebe nadelil. Tak si ten rozum uži.

lenka_xy
14. jún 2021

@zalka čo stále splietaš o obojkoch? Hovorím tu o kastrácii a čipovaní.
Nechať ju skapať? Tak to asi čítaš iné riadky, je super ju zachrániť, ale tým za ňu preberáš plnú zodpovednosť a nutnosť je jej poskytnúť všetku veterinu vrátane kastrácie, to je úplný základ.
Ok, tak si namnožila 4. Ale teraz bude každoročne rodiť už všetkých 5. Aj keď budú mať len po dve, tak ich o rok bude 15. A zase budú rodiť... Tak si to skús spočítať, pani vyštudovaná ekonomička, keď už tú ZŠ biológiu nedávaš.
Jasné, všetky sa pri takej špičkovej starostlivosti ani nedožijú pohlavnej dospelosti, čo je dosť smutné, nakoľko mačky sa dožívajú v pohode 20 rokov, ale každopádne je to nekonečný kolobeh, obrovské množstvo mačiek, ktoré vznikli z jednej tvojej nekastrovanej mačky.
Ale škoda slov, komu niet rady, tomu niet pomoci...
Mimochodom, ja ich do žiadneho útulku nedávam, ale piplem si ich sama, na moje náklady a stojí ma to tisícky eur a neskutočné množstvo času, napraviť to, čo hlúpi odporcovia kastrácii napáchali.
A bývam tiež na dedine a ľudia tu majú normálne kastrované mačky, ktoré im chytajú myši, len ty sa stále ohŕňaš tým, že dedinské mačky sa nekastrujú 🤦

vellllo_70
autor
14. jún 2021

@liusa82 sesternica ju zohnala cez Instagram 😂 ešte že existujú soc. Siete. Živšie mačiatko som nikdy nevidela iba zle by robila 😂😂 🥰

vellllo_70
autor
14. jún 2021

@zalka ďakujem ti veľmi pekne ❤️❤️

zalka
14. jún 2021

@lenka_xy pekný den prajem najmúdrejšej osobe, najšikovnejšej naj neviem akej. Máš svoj názor ja mám svoj. Ty rieš veci svojím spôsobom ja budem svojím, ak ma chceš urážať, že ti to spraví dobre kľudne si poslúž.
A nezabudni komentár zase zmazať ako si urobila s predošlým včera večer. Aj tak sa dajú riešiť problémy. A áno samozrejme za všetky mačky na tomto svete môžem len ja. Ano súhlasím. Všetky idú na moje triko.
Pekný deň ti prajem, viac reagovať na teba nebudem.

lenka_xy
14. jún 2021

@zalka absolútne nič také o sebe netvrdím, jednoducho ma iba vytáča to, že tu vypisuješ ako sa potrebuješ zbaviť mačiek, lebo tvoja mačka rodí iba mačky a tie rodia ďalšie mačky a vzápätí napíšeš, že nevidíš dôvod dať ich kastrovať.
Tu absolútne nejde o teba, ale o tie chúďatká, ktoré tvojou vinou prichádzajú na svet a je nereálne, aby si sa o všetky dokázala adekvátne postarať alebo ich umiestniť do dobrých domovov. Zodpovednosť nesieš aj za tie porozdávané, aj za ďalšie potomstvo tých rozdaných. Zhoršuješ celoslovenskú situáciu s premnoženými mačkami, ktoré zbytočne opustené trpia a zomierajú. Sú úplne všade, ľuďom vadia, zabíjajú ich, ubližujú im, keď sú choré, nedostane sa im pomoci.
A skús potom otravovať nejaké OZko s prosbami o pomoc, keď si vytvoríš takú kolóniu zdegenerovaných chorých mačiek, že ti to prerastie cez hlavu, lebo presne k tomu to smeruje.
A nič som nemazala, stojím si za všetkým, čo som napísala.

zalka
14. jún 2021

@vellllo_70 no 4týžňové a už takto lietajú. Verím, že i tá tvoja vybraná sa takto vytešuje, zo života.

vellllo_70
autor
14. jún 2021

@zalka to sú nádherne cicušky 😍😍

aaltchaa
28. aug 2021

@vellllo_70 este mate zaujem o maciatko?

vellllo_70
autor
28. aug 2021

@aaltchaa už nie 😊

kvetna7
29. aug 2021

@vellllo_70 Dobrý deň,ak je to ešte neaktuálne, máme malé krásne mačiatko - mačku trojfarebnú na darovanie. Okres Pezinok.

nina44
21. dec 2021

@vellllo_70 ešte hladate mačiatko?

guliver19
6. aug 2022

@zalka ty si strasne jednoducha. Strach aky behaju ludia po tomto svete a este ti ani nedohovori nikto. Prezentujes dalej hlupost. Co za chmula

nikolka1986
6. aug 2022

@zalka Ty si neskutočne primitívna žena.

zalka
6. aug 2022

@nikolka1986 👍🤣 hlavne že ty si pobrala múdrosti a empatie.

zalka
6. aug 2022

@guliver19 áno máš pravdu strach že taký ľudia ako ty behajú po svete, ty si taka zložitá a také múdra prezentujeme, áno áno ešte 🤣🤣🤣

guliver19
6. aug 2022

@zalka potrebujes urgentnu pomoc, podla mna si obstarozna dedincanka, zijuca v starom hnilom dome sama. A uz ti ochadzaju skutocnosti, sudnost, mnozis macky a nevies kolka bije. Skor ci neskor skoncis zle.

zuza05
28. jún 2023

@zalka nedá sa mi na tento príspevok nereagovať, aj keď už je starší, a možno niektorí ľudia už dostali "rozum"... Tiež bývam na konci dediny, z jednej strany les, z druhej rola. Čiže hlodavcov máme až až. Doma máme 14 mačiek, samozrejme všetky sú KASTROVANÉ, nikdy sa u nás nenarodili žiadne mačiatka. Všetky mačky mám od takých ľudí, ako ste VY. Všetky boli v zúboženom stave, nájdené buď v lese, kde by mali minimálnu šancu na prežitie, či už skoro boli pod kolesami auta. Ak si myslíte, že KASTROVANÁ mačka neľoví hlodavce, tak ste na veľkom omyle. Nie je jedného dňa, že by mi najaky darček nepriniesli. A všetky mačky sú aj domáce, keďže mám mačacie dvierka a môžu si chodiť hore dole ako chcú. Tak že, si aj polebedia v perinach aj chodia na lov. A ak si myslíte, že som nadšená z toľkých mačiek, ste na veľkom omyle. Len mi ich bolo ľúto nechať ich na pospas osudu. Len, že už som v takom štádiu, ak sa niečo zasa objaví, a nikto zodpovedný nebude mať o mačiatka záujem a útulky sú vďaka Vám preplnené, budem musieť ich dať uspať zverolekárom, keďže je to už dosť finančne náročné, ak im chceme poskytnúť veterinárnu starostlivosť. Tak sa nebojte kastrovat, a radšej pomôžte iným zvieratám v zlom stave.