Aký kočík pre väčšie januárové dieťa a vysokých rodičov?

Zodpovedané
11. okt 2022

Ahoj,

hľadám kočík, ktorý splní moje požiadavky. Dieťa sa má narodiť v januári. Predpokladám, že bude väčšie/ťažšie, takže hľadám niečo priestranné.

Hľadám kočík pre vysokých rodičov. Je pre mňa podstatné, aby vanička bola posadená vyššie. Ja mám 178 cm, manžel je vyšší. Nechcem kočík, kde bude vanička na úrovni mojích kolien. Kočíkovať budeme prevažne na dedine - na nížine, občas mesto.

Vajíčko plánujeme kúpiť Cybex Aton B2, takže hľadám ideálne 2-kombináciu. Nie sme limitovaní veľkosťou kočíka, lebo máme veľký kufor auta.

Ktorý kočík spĺňa naše požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ponúkam Ti široký výber.

Ako prvý si pozri obľúbený model Easywalker Harvey3. Vďaka možnosťi dokúpenia sady terénnejších nafukovacích kolies je vhodný do terénu. Nadstavby má vyššie položené na konštrukcií a teleskopicky nastaviteľná rodičovská rukoväť je vhodná pre vyšších a stredne vysokých rodičov.

Ďalej o čosi prémiovejší a vylepšený Easywalker Harvey3 Premium. Jeho hlboká vanička má oproti Harvey3 naviac panoramatické okno, ktoré využiješ hlavne v lete. Dieťa v polohe tzv. „pasúce koníky", tak môže pozorovať okolie.

Podobným modelom je Nuna Mixx Next, ktorý rada v poradni odporúčam. Kvôli vyššiemu umiestneniu nadstávb na konštrukcií a veľkému rozpätiu teleskopicky nastaviteľnej rodičovskej rukoväti od 96 do 112 cm Je určený pre vyšších rodičov. Má menšiu - 48 cm výšku chrbtovej opierky a neponúka úplný rovný 180 stupňový ľah. Má 165 - 170 stupňov, ale nosnosť sedadla má až 25 kg. Dvojité odpruženie a materiál kolies majú veľmi podobné, čiže zvládnu bravúrne mesto a aj nerovný dedinský terén.

Často odporúčam aj ľahký (12 kg), športový a zároveň cestovný model Venicci Tinum 2.0. Jeho sedadlo má možnosť úplného ľahu a je dostatočne priestranné aj pre väčšie dieťa. Zodpovedá tomu aj jeho nosnosť športového sedadla, ktorá je 22 kg.

Pozri si aj ďalšiu cenovo dostupnú kočíkovú novinku, ktorú si dokážeš vyskladať sama. Je to model Hauck Walk N Care. Nedávno som o ňom napísala aj podrobný článok, ktorý si môžeš prečítať. Je výnimočný svojím výškovo nastaviteľným sedadlom.

Zaujať by mohla aj kočíkova novinka Easywalker Jimmey. Ide o kočík, ktorý má ako jeden z mála úplný rovný 180 stupňový ľah. Je dizajnovo prepracovaný a ponúka dieťatu maximálne pohodlie. Jeho strieška má XXL rozmery. Má zabudované ventilačné a aj náhľadové okienko. Po zložení do auta je skutočne praktický. Nedávno som o ňom napísala aj podrobný článok, ktorý si môžeš prečítať.

Podobným modelom, ktorý je určený pre vysokých rodičov je Baby Jogger City Sights. Nemá stredovnú os zadných kolies, takže dlhé nohy rodičov nemajú problém so zakopávaním.

Populárnym a obľúbeným modelom je aj korýtkový Bugaboo Fox 3, ktorý má oproti Jimmey nižšie položenie nadstávb. Plusom je jeho o 2 kg nižšia váha. Mínusom zase chrbtová opierka, ktorá je kratšia o 5 cm. Väčšina mamičiek ho tak okolo 1,5 až 2 rokov menia za iný model. Skladnejší do auta je jednoznačne Jimmey, no Fox má zase neuveriteľné množstvo dizajnovo zaujímavých samostatne dokúpiteľných striešok, setov poťahov a iného príslušenstva.

Aký je rozdiel medzi korýtkom a rovným ľahom?

  • Korýtkové sedadlo: Nôžky dieťaťa sú „trošku vyložené”. Korýtko sa inak nazýva aj ergonomickým sedením. Pre deti s vrodeným refluxom vám ho môže odporučiť pediater. Ľah v ňom je úplne normálny a pre mnohé deti pohodlnejší. Pripomína ľah v autosedačke (vajíčku). Problémom môže byť, ak dieťa radšej spáva na brušku. Vtedy by sa mu korýtko nemuselo páčiť.
  • Rovný ľah: Chrbtová opierka spolu s opierkou nôh vytvoria vodorovnú polohu, ktorá pripomína ľah podobný tomu v hlbokej vaničke. Väčšina výrobcov označuje takúto vodorovnú polohu ako úplný ľah (viac ako 150 stupňov).

Pozri si aj naše články a videá:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally