Ktorý športový kočík zvládne hocijaký terén, ľahko sa skladá a je otočný?

Zodpovedané
13. okt 2022

Ahoj,

chcela by som si zakúpiť športový kočík pre 6-mesačné dieťa, ktoré partí medzi tých väčších. Momentálne máme dvojkombináciu Moon Tregg. Zaberá miesto v aute, lebo sa skladá na 2 časti. Inak som s ním relatívne spokojná.

Preto hľadám iný, ktorý by mal byť:

  • ľahko skladateľný,
  • otočný do obidvoch smerov,
  • zvládnuť hocijaký terén (bývame na dedine - čiže aj štrk, asfalt, poľné cesty),
  • vhodný aj pre väčšie dieťa,
  • možnosť dať úplne do ľahu.

Na cene nezáleží.

Páčia sa mi značky Moon, Cybex a nebránim sa aj iným značkám.

Ďakujem

Ahoj,

ako prvý ma hneď napadol model Zopa Quest, ktorý často odporúčam. Patrí medzi obľúbené mestskejšie modely, ktoré však zvládajú aj dedinský terén vďaka dvojitému odpruženiu všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy. Váži 11 kg a dobre sa ovláda jednou rukou. Po zložení je skladný a mám ho osobne odskúšaný. Je to cenovo dostupný model, ktorý mnohých prekvapí.

Pozri si aj nový hybridný kočík Muuvo Trick. Na trhu je krátko, pretože je to novinka. Tento kočík pohodlne zvláda náročný terén a bez problémov prejde mestom. Nie je to tank. Je to skôr elegantný krásavec, ktorý je vybavený praktickými vlastnosťami. Patrí k ľahším modelom, pretože váži iba 11,5 kg a odvezie až 22-kilogramové dieťa. Má pneumatiky plnené gélom, takže riziko defektu nehrozí. Hlboká vanička je dostatočne priestranná a kvalitne odvetraná aj vďaka zabudovaným oknám (ventilačné a panoramatické), ktoré oceníš hlavne v lete.

Bratský model Muuvo Slick má vyššie položené športové sedadlo. Detské madlo má položené blízko a celkovo pôsobí viac robustnejšie. Má 52 cm výšku chrbtovej opierky a jeho opierka nôh je predĺžiteľná. Nosnosť športového sedadla je 22 kg, takže ak Ti po čase nebude prekážať 12,5 kg váha, tak vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia.

Podobným modelom je aj Muuvo Quick 3.0. Je to priestranný a pohodlný kočík, ktorý má nenafukovacie pneumatiky plnené gélom. Ľahko sa ovláda. Vanička aj športové sedadlo sú vyššie umiestnené, čo je pre výhodou pre vysokých rodičov, no je vhodným kandidátom aj pre stredne vysokých ľudí. A navyše sa so svojím odpružením a kolesami skvele hodí aj na nerovný terén.

Vyhovoval by aj Cybex Talos S Lux, ale mne sa zdá pre Teba zbytočne ťažký. Jeho skoro 14,2 kg váha nieje ľahká.

Pozri si aj dvojkombináciu Moon No ONE 2.0 alebo Moon ReSea S Edition (2022). Podrobnejšie som ich opísala v mojej nedávno zodpovedanej otázke, ktorú Ti pripínam:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally