Ako liečiť hnedé nechty u 12 ročnej dcérky?

Zodpovedané
24. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 12 ročnej dcéry. Už rok riešime jej nechty na kožnej ambulancii. Dcéra je atopik od narodenia. Zlý ekzém, veľmi zlý. Tohto času v kľude.

Nechty jej hnednú a má ich aj drsné. Momentálne má 5 nechtov hnedých na nohách a 5 na rukách. Pleseň to nie je.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nechty na rukách sú vyhladené, lesklé - je to typický znak u atopikov. Ak je vylúčená pleseň, nechty môžu hnednúť napr. z častého používania vysokokoncentrovaného roztoku hypermangánu, ktorý sa u atopikov často do kúpeľa používa.

Prajem príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo