Aké červené bodky má môj synček na tvári?

Zodpovedané
23. mar 2021

Dobrý deň

na tváričke 22 mesačného syna sa objavili malé červené, resp. tmavé bodky. Spravili sa mu už skôr, následne sa niektoré stratili a vznikli zase iné.

Teraz ich má aj na ušku, pár na viečku a na obočí (asi 2 - 3 bodky), pod okom (max. 3 bodky). Sú hlavne na líčkach blízko krku a na krku. Vyzerá to ako petéchie alebo malinke znamienka.

Niektoré pritlačením zmiznú, niektoré nie. Celkovo aj líčka má červené, ako keby bolo vidno pod pokožkou žilky. Na chrbátiku ich nemá.

O aký problém ide?

Máme kontaktovať pediatra?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa Vášho popisu by mohlo ísť o petéchie.

V takom prípade by som Vám určite odporúčala obrátiť sa na Vášho lekára, s ktorým synčekom stav skonzultujete a doplnia sa ďalšie potrebné vyšetrenia.

S pozdravom,

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo