Ako liečiť kožné prejavy u trojmesačného dieťaťa po prekonaní Covid-19?

Zodpovedané
15. mar 2021

Dobrý deň,

v decembri sme prekonali Covid-19. Trojmesačný synček mal mierne hnačky a zvýšenú teplotu. Po prekonaní sa mu na telíčku začali objavovať červené bodky podobné petéchiam a trvá to aj tretí mesiac po prekonaní. Bodky mu zmiznú a zase sa urobia inde a takto dookola.

Môže to súvisieť s Covidom?

Na krvné vyšetrenia sme boli a výsledok bol v rámci normy. Len ma znepokojuje to, že to trvá už tak dlho. Niekedy to má krajšie a niekedy sa to zhorší.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčala by som daný stav dieťatka opätovne skonzultovať s Vašim lekárom. Urobte si i fotodokumentáciu, ak prejavy miznú a objavujú sa nové.

Prajem príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo