Aký kožný problém na tvári má moja dcérka od narodenia?

Zodpovedané
7. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej dcéry. Kožný problém na tvári má už od narodenia, a to od 1. dňa. Nemení sa to a ani nič podobné. Preto som to zatiaľ neriešila s kožnou.

Stretli ste sa s niečím takým?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa fotografie ide o materské znamienko. Tým, že je na tváričke, je často vystavované slnečnému žiareniu, je preto vhodné dať ho vyšetriť aspoň 1x ročne v kožnej ambulancii.

V lete nezabúdať na správnu ochranu pred slniečkom (opaľovacie krémy so SPF 50+).

Prajem príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo