Aký prípravok odporúčate pre ročné dieťa, ktoré má seboreu na pokožke?

Zodpovedané
18. mar 2021

Dobrý deň,

ročná dcérka má pretrvávajúcu seboreu na kolienkach (kolienka má doslova žlté). Z vlasov sa nám seborei podarilo aspoň čiastočne zbaviť aplikáciou Babysquam a používaním šampónu Babe.

Existuje niečo na pokožku tela, čo netreba zmývať?

Čítala som niečo o kyseline mliečnej, vraj by mohla pomôcť.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

na premastenie dieťatka so seboreou je vhodná zarábaná kyselina mliečna.

Ak má dieťatko na kolienkach nános šupiniek, skúste aplikovať mastnejší krém viackrát denne (kľudne i Babysquam).

Prajem príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo