Čo spôsobuje fľaky na nohách 2,5 ročného chlapca?

Zodpovedané
18. mar 2021

Dobrý deň,

syn má 2,5 roka a na začiatku zimného obdobia sa mu na nohách začali robiť nepravidelné a mierne vystúpené fľaky. Od maličkých sa zväčšovali do nepravidelných väčších tvarov. Sú všade - pod kolenami, na stehnách, lýtkach. Veľmi ho to svrbí. Občas to ustane, no po čase znovu začne.

Trvá to už celú zimu. Dávala som mu rôzne krémy z lekárne na ekzém, no nezaberajú. Už to má do krvi doškriabané. Momentálne to má všade na nohách. Včera som dala gáfrovú masť.

Čo to môže spôsobovať?

Treba niečo obmedziť z jedálnička?

Akú masť odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má synček ekzémové ložiská rozškrabané, skúste ho v tomto období kúpať v hypermangánových kúpeľoch, ktoré pôsobia antisepticky.

Ak sú ložiská výraznejšie zapálené, voľne dostupné prípravky na jeho kožný problém už nemusia stačiť, rovnako Vám lekár môže predpísať vhodné lieky na potlačenie svrbenia.

Prajem príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo