Štvorročnej dcére sa olupujú pršteky na nohách. Ide o mykózu?

Zodpovedané
18. mar 2021

Dobrý deň,

štvorročnej dcérke sa olupujú pršteky na nohách. Vraj je to mykóza. Skúšali sme dávať Canesten a Canespor, stále sa to vracia. Lekárnicka si myslí, že to môže byť atopický ekzém.

Aký je Váš názor?

Môže to mať z obuvi?

Nosí Protetika topánočky.

Ďakujem

Dobrý deň,

diagnóza sa nedá určiť iba na základe fotografie. K tomu je potrebné vyšetrenie a prípadne i doplnenie ďalších potrebných laboratórnych vyšetrení.

Môže ísť o mykózu ale i o iné kožné ochorenie, ktoré sa prejavuje na nôžkach ošupávaním. Odporúčala by som Vám konzultáciu v ambulancii, ak sa lézie aj napriek predpísanej liečbe nezlepšili.

Prajem príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo