Aké sú možnosti spoludlžníka na hypotéke pri rozchode partnerov?

Zodpovedané
19. sep 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom spoludlžníctva.

Aké sú možnosti spoludlžníka na hypotéke pri rozchode partnerov?

Nie manželov. Tento spoludlžník však nemá vlastnícke práva na nehnuteľnosť. Tá je v katastri zapísaná iba na partnera - dlžníka.

Ďakujem

Dobrý deň,

ako myslíte to, že aké sú možnosti? Ak sú dvaja spoludlžníci na úvere, obaja sa zaväzujú splácať danú hypotéku. Takto podstupujú riziko, že ak nebudú splácať, budú mať negatívny zápis v úverovom registri.

Riziko zobrania nehnuteľnosti podstupuje iba vlastník zakladanej nehnuteľnosti. Ak sa pri rozchode chce spoludlžník vyňať, môže tak urobiť ak má hlavný dlžník dostatočný príjem na to byť sám na danej žiadosti o hypotéku.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk