Ako ochrániť rezervačný poplatok?

Zodpovedané
8. aug 2022

Dobrý deň,

rada by som sa Vás spýtala, či sa v dnešnej dobe vysokých cien nehnuteľnosti - bytov, bežne stretávate so situáciou, kedy je znalecký posudok banky znateľne nižší ako predajná cena bytu a z predaja bytu zíde, pretože kupujúci nemá dostatok vlastných financií?

Zaujíma ma Bratislava.

Existujú nejaké metódy ako ochrániť rezervačný poplatok?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemôžem povedať, že sa s tým stretávam bežne. Mám však viac takých skúseností, kedy sa to stalo.

Jednoduchým riešením je dať si podmienku do rezervačnej zmluvy, že v prípade nižšej hodnoty znaleckého posudku bude celá výška rezervačného poplatku vrátená potenciálnemu kupcovi (vám).

Resp. môžete povedať predávajúcemu, že zaplatíte rezervačný poplatok a podpíšete rezervačnú zmluvu až potom, keď vyhotoví znalecký posudok, aby ste videli, či má nehnuteľnosť naozaj takú hodnotu.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk