Ako postupovať, keď nezvládam splácať pôžičku z nebankovky?

Zodpovedané
4. apr 2024

Dobrý deň,

som mamička 2-ročnej dcérky a máme ťažkú finančnú situáciu.

Prečítala som viac diskusií a aj článkov ohľadom toho, že minipozicka.sk nemá oprávnenie poskytovať pôžičky. Žiaľ, ja som si už aj viackrát požičala. Naposledy som však už nedokázala dlh splatiť a ten sa neustále navyšuje. Neviem sa s nimi dohodnúť na splátkach. Minulý mesiac som im poslala 100 EUR, tak mi ostalo 130 EUR ešte na zaplatenie. Dnes mi poslali upomienku a suma je už viac ako 200 EUR. Nedokážem všetko zaplatiť naraz.

Existuje nejaké riešenie, aby som to dokázala splatiť?

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

najlepšie by bolo, ak by ste si od niekoho tých 200 EUR požičali a potom to vracali jemu, aby ste neprichádzali o také vysoké úroky.

Ak táto inštitúcia nemá oprávnenie na poskytovanie pôžičiek, pravdepodobne by Vám ten úver nemusel ísť do nebankového registra. Ak by ste mali čistý register a "oficiálne" žiadne úvery, tak by ste si možno mohli požičať pár stoviek EUR od klasickej banky a využiť to na vyplatenie aktuálnej pôžičky.

Odporúčam si v tomto prípade vyžiadať výpis z úverového registra, napríklad zo stránky sbcb.sk.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk