Ako sa vysporiadať s hypotékou po rozvode?

Zodpovedané
3. jan 2024

Dobrý deň,

s manželom sa rozvádzame. Máme kúpený spoločný dom v BSM (v súčasnosti ohodnotený na cca 500 000 EUR), hypotéku máme 150 000 EUR. Písaná je na mňa, manžel je spoludlžník.

Ako sa bude postupovať po rozvode, ak ani jeden z nás nedokáže vyplatiť druhého?

A zároveň, pri splácaní hypotéky nemožnosť finančne zaobstarať si každý svoju nehnuteľnosť. Možnosťou je predať dom, ale to tiež nie je jednoduchá záležitosť pri dnešných úrokoch a cene našej nehnuteľnosti.

Ako riešiť takúto situáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, to je zádrhel. Najlepšou možnosťou je fakt predať tú nehnuteľnosť, možno dať trošku exkluzívnejšiu cenu, aby sa rýchlejšie predala, vyplatiť hypotéku, rozdeliť si zisk a kúpiť si vlastné nehnuteľnosti.

Ak ani jeden z Vás nevie finančne zabezpečiť danú nehnuteľnosť s hypotékou, nevidím tam inú možnosť. Po právnickej stránke Vám však poradiť neviem. Na to musíte osloviť nejakého právnika.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk