Ako si šetriť, keď nie som v 2. pilieri?

Zodpovedané
28. feb 2024

Dobrý deň,

pred pár rokmi som na radu členky rodiny vystúpila z 2. piliera. Poradila mi odtiaľ vystúpiť, že ona robí v SP a vraj to bude pre mňa lepšie. Časom som to oľutovala a chcela sa tam znovu nahlásiť. Mala som 40 rokov, tak sa už nedalo.

Ako sa zabezpečiť na dôchodok?

Mám termínované vklady v banke a hľadám skôr niečo ako dôchodkové sporenie. 3.pilier tiež nemám, zamestnávateľ nám do neho nechce prispievať.

Ďakujem

Dobrý deň,

3. pilier za mňa určite nie. Ja osobne by som odporúčal jednoznačne investovať do podobných fondov ako na 2. pilier - indexové ETF fondy. Tie sú po roku oslobodené od dane a vedia priniesť pekné zhodnotenie, štandardne 8 - 10% ročne.

Je však dôležité vybrať si spoločnosť, kde nie sú vysoké poplatky a zároveň investičného poradcu, ktorý Vám nastaví správnu stratégiu. Odporúčam si prečítať náš článok o sporení na dôchodok: https://relyon.sk/blog/najvyhodnejsie-sporenie-...

Takisto mi môžete pokojne napísať na mail a môžem Vám poradiť aj súkromne, čo by som pre Vás odporúčal. Záleží však od toho koľko máte rokov, kedy chcete ísť do dôchodku, koľko si plánujete odkladať, koľko by ste chceli mať na dôchodku rentu a podobne.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk