Aký nárok na byt má môj priateľ?

Zodpovedané
30. mar 2021

Dobrý deň,

s priateľom sme pred 3 rokmi kúpili byt. Hypotéka je však na mňa a aj na LV som uvedená iba ja. 10 % zo sumy bytu som taktiež zložila ja. Priateľ nevložil nič. Náklady na byt platíme na polovicu, ale daň z nehnuteľnosti a moje životné poistenie kvôli bytu platím ja.

Aký nárok na byt má môj priateľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je skôr dotaz na právnika. Z toho, čo však píšete je byt na liste vlastníctva len Váš.

To, že v rámci bývania sa podieľate spoločne len na bývaní (spoločne platíte nejaké náklady s tým spojené) asi priamo nedáva priateľovi nejaký nárok na byt. Nakoľko môže on súdne vymáhať nejaké nároky sa však neviem vyjadriť.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk