Bude mi stopnutý osobný bankrot, keď prijmem dedičstvo?

Zodpovedané
13. okt 2021

Dobrý deň,

po mamine máme dediť časť nehnuteľnosti a časť parcely z pozemku.

Môžem prijať toto dedičstvo bez následkov, alebo mi bude osobný bankrot stopnutý?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto dotazy sú skôr právneho charakteru. V prípade, ak si právne služby nemôžete dovoliť, je možné sa obrátiť aj na Centrum právnej pomoci - https://www.centrumpravnejpomoci.sk/.

Centrum poskytuje právnu pomoc občanom, ktorí pre nedostatok finančných prostriedkov nemôžu využívať iné právne služby.

Od 1. marca 2017 sa významne rozšírila pôsobnosť Centra aj o agendu tzv. osobného bankrotu, tzn., že medzi klientov Centra sa zaradili aj občania, ktorí čelia exekúciám. Pôsobnosť Centra je pomerne rozsiahla. Centrum sa však vždy snaží o to, aby klienti dostávali kvalitnú, efektívnu právnu pomoc a aby ich materiálna núdza nebola prekážkou prístupu k spravodlivosti.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk