Dá sa založiť aj nehnuteľnosť po jej kúpe?

Zodpovedané
9. feb 2024

Dobrý deň,

chceli by sme kúpiť nový byt a náš starý predať. Problém je, že tým pádom nemáme čo založiť a samozrejme nemáme ani našetrených 20% z tej sumy, ktorú budeme brať.

Dá sa založiť aj nehnuteľnosť po jej kúpe?

Čo nám viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najlepšie je rovno založiť to, čo kupujete. Alebo založiť to, čo máte, zobrať hypotéku, kúpiť z toho nový byt. Keď budete starý predávať, môžete sa rozhodnúť či chcete, aby sa vyplatila hypotéka z predaja, alebo či si ju chcete preniesť na novú nehnuteľnosť.

Je tam viac možností. Záleží však od toho akú hodnotu má Váš aktuálny byt a koľko stojí nový byt. Podľa toho by som sa rozhodoval potom aj čo sa týka postupu a aj čo sa týka banky, ktorú si vybrať.

Pokojne mi to môžete doplniť do mailu a budem Vám vedieť poradiť, ako by som to riešil na Vašom mieste.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk