Existuje minimálna suma, pri ktorej sa oplatí sporiť pre dieťa?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom sporenia.

Existuje podľa Vášho názoru minimálna suma, pri ktorej sa oplatí sporiť pre dieťa?

Bude mať zmysel mesačne sporiť 15 eur na 15 rokov?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa môjho názoru je dobré sporiť deťom aj minimum.

Aj keby ste sporili "len" tých 15 eur mesačne, tak za 15 rokov sa vám vie naakumulovať pekná čiastka. Záleží samozrejme, že akou formou sporenia/investovania by ste dieťaťu peniaze zhodnocovali. Osobne neodporúčam sporiť cez žiadnu banku a ani poisťovňu kvôli vysokým poplatkom a v drvivej väčšine prípadov aj dani zo zisku.

Ak by ste využili efektívny spôsob zhodnocovania peňazí, tak za 15 rokov viete po vložení 2 700 eur túto sumu viac ako zdvojnásobiť. Pri čistom zhodnotení po odrátaní poplatkov a dani 2% ročne by to bolo len cca 450 eur eur do plusu. Preto si treba v prvom rade vybrať efektívny spôsob a aj s menšou čistkou viete zarobiť dieťaťu pekné peniaze.

Na mojej stránke mám napísaný článok, kde je vysvetlené viac o možnostiach sporenia pre deti: https://relyon.sk/blog/najvyhodnejsie-sporenie-...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk