Koľko sporíte vašim deťom?

dara2583
11. feb 2010

Založila som túto tému z dôvodu, že by som chcela vedieť koľko mesačne sporíte svojim detičkám a či im odkladáte na vkladnú knižku, alebo ste im založili sporenie. Ja sa totiž neviem s manželom dohodnúť koľko sporiť nášmu bábu. Ďakujem

alca85
11. feb 2010

stavebné sporenie vo výške prídavku na dieťa.

kacenqa
11. feb 2010

my sme odlozili vsetko, co sme dostali pri porode a mesacne davame 20 Eur, nic moc, ale ked sa vratim aj ja do prace , tak budeme jasne ze viac. a druhej budeme tak isto. a ma to v dexii na takom specialnom ucte s lepsim urocenim, nez je vkladna knizka.

monikat75
11. feb 2010

my sporíme obidvom po 17 euro mesačne a poistky majú 15 euro - a sú kapitálové, čiže by tam mohol byť potom celkom slušný výnos, viac nás v našej súčasnej finančnej situácii nevychádza, tak som rada, že aj toľko 😉

katka1981
11. feb 2010

nic, nie je z coho

alenk
11. feb 2010

my mame v plane stavebne sporenie, takze cca 600 eur rocne, uvidime ako sa podari, v dnesnej tazkej dobe....

maurizia
11. feb 2010

absolut nic nesporim, najlepsi urok mam aj tak na jednom ucte a setrim poplatky za vedeniu uctu..ked bude cas, proste dietatu dam do ruky peniaze z bezneho uctu 😉

dzio2
11. feb 2010

35EUR -cenne listy mesacne

dai
11. feb 2010

no, my jej sporime len nejakych 35 € ako poistku v axe...
inak sa jej chystam zaplatit najlepsie skoly na ake bude mat a zvysok ocakavam ze si kupi sama 😔
mame dost penazi, ale nemam pocit zeby som mala dietatu davat hotove peniaze do ruky po skonceni studia, tie si musi zarobit... tak ako ja a moj muz 😒 tod moj nazor...

feuer
11. feb 2010

no to je inak dobra tema. my sa tiez nevieme najako rozhodnut akym sposobom mu setrit... inak ake poistenie so sporenim by mi mohol niekto odporucit? dakujem

bets
12. feb 2010

33 EUR mesacne + nejake jednorazove sumy

emilyz
12. feb 2010

holky podla mna sporite pekne sumy, korunka ku korunke, vase deti su este male a pokial im stale takto budete sporit, tak v takej 20-tke ich zivota to bude pekna startovna ciastka.
Vzdy lepsie ako nechat dietatu dlhy na krku.

jerry23
14. feb 2012

@dai a sporite v poistke?...cize je poistene, ci?

ritusuk
14. feb 2012
lili777
15. feb 2012

My sme založili osobitný účet a tam každý mesiac posielame peniaze. tieto komerčné poistenia sa mi nepáčia a musíte to povinne platiť. Kdež to ak si posielate na mimo účet, tak ak sa stane, že jednoducho nemáte, tak nepošlete, prípadne pošlete viac keď sú lepšie príjmy, prípadne keď dostanú deti nejaké peniaze od starých rodičov a tak.

luky1313
15. feb 2012

nič, každy den sa modlim aby boli zdravučke aked bude zdravie bude všetko, nepozeram veľmi dopredu, nanajvyš tak možno tyždeň, dakujem bohu za to čo je dnes a čo bolo včera a on sa postara, mne moja mama finančne veľmi pomocť nemože ale každy den jej dakujem za to ako ma vychovala a že mi pomaha s detičkami, taka chcem byť v buducnosti aj ja, samozrejme ak budu peniažky pomožem detičkam aj finančne,ona mi žiaľ nemože ale jej laska stoji minimalne za milion 🙂 🙂 🙂

hapty
15. feb 2012

nas maly ma Farbicku 🙂 ....vyska mes.sporenia je 29 eu 😉

xxmargaretka
15. feb 2012

my jej odkladame na vkladnu knizku 50e mesacne,moji rodicia tiez na vkladnu knizku 20e a krsny otec jej zalozil a plati poistenie,ale tam neviem presnu sumu..

jaaty
15. feb 2012

my odkladáme na vkladnú knižku. Považujem zybtočné positenie dieťaťa - radšej poistenie rodičov.
Ak sa niečo stane mne alebo manželovi, tak nech je dcérka zabezpečená 😉
Ak by sa nebodaj niečo stalo jej- žiadne peniaze z poistenia by ma nepotešili ☹

ela2710
16. feb 2012

@jaaty je to sice pravda, peniaze nepotesia, pri nestasti vlastneho dietata, ale poistenie dietatka sa aj tak zide, hlavne pri takych akcnych detoch, ako je moj maly 🙂 okrem toho mame poistku nastavenu tak, ze v 18-tich dostane 3330 eur, nie je to daka horibilna suma, ale zas ani mala. V prvom roku sme mali jeden uraz., boli sme prekvapeny, poistovna nam preplatila 88 eur, co sme naozaj za taku ,,malickost" necakali, teda stale som zato, aj ked peniaze zdravie dietata nenahradia, pokryju aspon naklady na osetrenie, dopravu, starostlivost, my sme vlastne dokopy zaplatili menej ako sme po uraze dostali, platime inak 20 eur mesacne, co nie je vela, a chceme mu zalozit aj sporenie, ale to az ked kupime vlastny dom a pekne si ho prerobime, to su nase plany na tento rok 😀 pretoze darmo budem dietatku sporit, ked budeme zit v najme, takto viem, ze mu po nas ostane domcek a potom budem uvazovat o sporeni, mne sa zda este stale najvyhodnejsie stavebne sporenie, vdaka statnej premii, ak sa tieto zvyhodnene podmienky zmenia, tak by sme vklady preniesli na obycajny terminovany ucet 🙂

dai
16. feb 2012

@jerry23 ano jerry, malinka je poistena , teraz sme zalozili poistenie uz aj malinkemu...jaaty, myslim ze kazdemu rodicovi je najdolezitejsie zdravie jeho dietatka - o to ale v tej poistke ani tak moc neide... samozrejme ze moj muz ma vysoku poistku ako zivitel rodiny asi na vsetko uzavretu ( od smrti po nezamestnanost ) - pri detoch ide skor o tu sumu co im bude vyplatena v urcitom veku, plus ako pise ela moze ti to pokryt nejake naklady keby nieco ( viem ze mojim rodicom poistka mojho brata dost pomohla ked mal niekolkonasobnu stiepanu zlomeninu stehennej kosti a mama s nim bola skoro rok doma kvoli tomu - poistka krasne pokryla vypadok prijmu v rodine ) - vkladna knizka ti toto nezabezpeci - ta poistka nema potesit ale pomoct - zial osud sa niekedy skaredo zahra a je dobre byt pripraveny.

jaaty
16. feb 2012

@ela2710 - keby si mu tých 20 eur odkladala len na VK, kde je minimálny úrok, tak za 18 rokov mu tam našetríš 4320,- eur, čo je o 990 eur viac ako pri Vašej poistke. Silne pochybujem a samozrejme prajem, aby nemal toľko úrazov, aby sa ti tých 990 eur vrátilo 😉 .
Takže odporúčam sporenie do fondov, kde sa ti pri výnose len 4% ročne získa po 18 rokoch cca 6300,- eur. a to je takmer raz toško ako pri tvojej poistke

ela2710
16. feb 2012

@jaaty len nikdy nemozes vediet, ci sa nestane aj nieco zle, nepredvidane a zial pri takych situaciach sa vrati aj viac ako 990 eur,moj otec mal pred par rokmi 4 otvorene zlomeniny po autonehode a teda poistka vtedy pomohla velmi, najma kvoli tomu, ze z auta nezostalo nic...sice mal ocino aj dalej zdravotne problemy, ale bol zabezpeceny aspon financne...

ela2710
16. feb 2012

@jaaty ale nevravim, ze sporenie je zle, najidealnejsie je mat aj poistku, aj sporenie... 🙂

jaaty
16. feb 2012

@ela2710, ale hovoríme o poistke na dieťa nie dospelého. Vôbec nepochybuje o správnosti mať poisteného dospelého, tak ako som uvádzala vyššie.
Tu však porovnávam poistenie dieťaťa versus sporenie. ... a tam sa jednoznačne prikláňam k sporeniu 😉

ela2710
16. feb 2012

@jaaty to je jedno ci ide o dieta ci o dospeleho, trvale nasledky moze mat aj dieta, nikomu to neprajem, ale stat sa moze cokolvek....a praveze si myslim, ze deti maju vacsiu pravdepodobnost urazov ako dospelí...ale ved kazdy mame iny nazor 🙂 ja som ako prve spravila poistku, nad sporenim budeme uvazovat, urcite, no pre mna je zas prvorada poistka a nemam ju preto, aby moje dieta malo peniaze v18. lebo to moze mat aj na sporeni, ale preto, ze sa stavaju aj vazne nehody a clovek nikdy nevie...

jaaty
16. feb 2012

@ela2710 je to uhoľ pohľadu 😉
Poistenie mám preto, aby som nahradila výpadok príjmu, v prípade, že sa niečo stane mne alebo manželovi. Aby bolo z čoho splatiť hypotéku, a napr. fungovať bez môjho príjmu.
Ak by sa niečo stalo dcérke, náklady určite budú, ale môžem čerpať jej sporenie, prípadne iné vlastné úspory.
Deťom sa zväčša neuzatvára poistka s takou sumou ako u dospelého (tam sa zvykne človek poisťovať napr. na sumu 20.000,- eur a viac) u dieťaťa to zväčša nie je viac ako 3000 eur. A hoci je u deti pravdepodobnosť úrazov vyššia, sú to zväčša zlomeminy, ktoré dieťa vyradia napr. zo školy, zatiaľ čo u dopelého sa zväčša jedná o závažnejšie úrazy (viď váš otec), ktoré sú už spojené s výpadkom príjmu.

dai
16. feb 2012

@jaaty neviem jaaty, ja sa tiez skor priklanam k nazoru eli - stat sa moze cokolvek, zial aj dietatu ☹ a aspon teda ja mam pocit ze obe deti mame poistenu na o dost vyssiu sumu ako 3000 eur, mam pocit ze je to aspon 10k a platime okolo tych 35 eur mesacne, s tym ze suma sa vyplati v 18-tich - nejake zhodnotenie tam urcite tiez je...

jerry23
16. feb 2012

@jaaty to si podla akej kalkulacky ratala?..s akym urokom?..vies ake uroky su na vkladnej knizke?...kolko je inflacia?...nie si nahodou aj v minuse?..a co mesacne poplatky za VK?:...nevieeeeeeeeeeeem...ale tato matika nie je spravna..

jerry23
16. feb 2012

@ela2710 dost dobre rozmyslas...v prvom rade zabezpecenie...sice najprv zivitel rodiny, a potom deti, ale najprv zabezpecenie ako pises a potom sporenie...alebo zaroven

jaaty
16. feb 2012

@jerry23- na vkladnej knižke sú úroky takmer nulové, poplatky žiadne: 20eur x 12 mesiacov x18 rokov je 4320 eur. - takže výpočet je správny 😉, keďže zhodnotenie som nepočítala.
... a čo sa týka prepočtu cez sporenie, pri 4% výnose je tiež správny - dokonca som to zaokrúhlila smerom dole.
... táto matika správna je 😉