Je bezpečné investovať finančné prostriedky do fondu Arete III prostredníctvom Partners Group?

Zodpovedané
12. nov 2023

Dobrý deň,

dostali sme ponuku investovať finančné prostriedky do fondu Arete III prostredníctvom spoločnosti Partners Group. Sľubujú výnos 8 - 10 % ročne.

Aký je Váš názor na túto investíciu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ťažko sa mi analyzovalo túto investíciu, pretože som k nej nenašiel až toľko informácií. Zistil som, že odkup je do 24 mesiacov (veľmi nízka likvidita)m zároveň dosť vysoké riziko (na stupnici od 1 po 7 je to 6), a ak som tomu pochopil správne, pri odkupe sa platí 20% z výnosu. Výstupný poplatok je do toho 6-teho roku investovania pri predčasnom výbere a vstupný poplatok je 0-3%, pravdepodobne okolo 1/2%.

Ja by som túto investíciu veľmi zvážil, pretože aj to zhodnotenie nie je potvrdené/historicky overené.

Odporúčal by som skôr iný typ investície. Napr. ETF fondy, kde je riziko pri správnom portfóliu nižšie, zhodnotenie máte okolo 8/9/10% ročne a zároveň viete mať peniaze rýchlo k dispozícii v prípade potreby.

Odporúčam prečítať si náš článok o ETF fondoch: https://relyon.sk/blog/investovanie-do-etf-fondov/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk