Je možné dostať úver po osobnom bankrote?

Zodpovedané
14. mar 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Je možné dostať úver po osobnom bankrote?

Ak nie, tak po akom čase to je reálne?

Čo všetko musím splniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to možné, no záleží od viacerých faktorov. Je to v bankách vždy na individuálne posúdenie. Boli prípady, kedy to prešlo po 3/4 rokoch a boli kedy to neprešlo ani po 10-tich rokoch. Banka totiž tento údaj o osobnom bankrote bude vidieť dlhodobo. Nie je zatiaľ taká informácia, že by sa mal tento údaje po nejakom čase mazať.

Faktory, ktoré to ovplyvnia: vzdelanie, rodinný stav, počet detí, výška príjmu, dĺžka pracovného pomeru. Ak je to TPP, tak aký bonitný je zamestnávateľ, výška vlastných zdrojov, ktoré viete použiť, úverová história za posledných 5 rokov, počet žiadateľov na úvere a podobne. Je toho viac.

Je to stále posudzované individuálne. Neviem Vám teda povedať presne, pretože nepoznám do detailu Váš prípad a ani vtedy by som sa Vám nevedel na 100% vyjadriť, ale už by som vedel aspoň urobiť predikciu výsledku schvaľovania.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk