Je možné refinacovať i napriek tomu, že mám záznam v registri?

Zodpovedané
3. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom refinancovania.

Je možné niekde refinacovať i napriek tomu, že mám záznam v registri?

Bankové spoločnosti mi refinacovanie zamietajú.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od toho, že aký záznam to je a kedy sa to stalo.

Ak máte záznam, že pred pol rokom ste mali zosplatnený úver, tak toto je oveľa väčší problém ako keby by ste mali omeškanie jednej splátky spred 4-roch rokov.

Ak Vám však žiadosť o refinancovanie zamietajú, pravdepodobne budete musieť počkať. SLSP hlavne pozerá na posledný rok splácania. Teoreticky môžete skúsiť refinancovať tam, ak bol ten záznam v registri starší.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk