Je spoločnosť Cetelem prepojená s bankami?

sonya16
4. aug 2011

Ahojky. Chcem sa spýtať, či mi niekto nevie poradiť, či spoločnosť CETELEM je prepojená s bankami, alebo len s registrom SOLUS. V prípade, že som mala záznam v tomto registri, mohlo by to ovplyvniť moju žiadosť o pôžičku, resp. môjho manžela? Chcem upozorniť, že som požiadala o výmaz záznamu. Ďakujem 🙂

elise
4. aug 2011

@sonya16 ja mám pôžičku cetelem a som spokojná 🙂nikdy ma neprevoerovali ani nekontrolovali pri nákupe na splátky mi dali kartu a hotovosť k dispozícii na karte splatili sme spotrebič a od vtedy v phode.

sonya16
autor
7. aug 2011

@elise ako si môžeš byť istá, že ťa nepreverovali?? 😀
To by potom mohli dať pôžičku hocikomu, či? 😵

elise
7. aug 2011

@sonya16 nemusela som zdokladovať svoj príjem a dávaju pôžičku komukoľvek (aspon neviem o niekom komu by nedali) cez telefon mi zvýšili aj uverový rámec🙂

traktor
7. aug 2011

cetelem je prepojena s bankami a ano preveruju si klienta

sonya16
autor
7. aug 2011

@traktor a nevieš náhodou, ako je to s Home Credit? Aj ten je prepojený s bankami?

jasminet
7. aug 2011

@elise nemusis dokladovat prijem aby si ta vedeli odkontrolovat ci tolko naozaj mas 😉 😀

elise
7. aug 2011

@jasminet nepreverovali si ma ak by zistili kolko mám tak by mi žiadnu pôžičku nedali bo máme vysoku hypotéku

elise
7. aug 2011

@jasminet dokonca ani nevedia akú mám banku bo nefigurujem na žiadnom účte v banke.peniaze platím cez poštu

jasminet
7. aug 2011

@elise si niekde evidovana v praci?

elise
7. aug 2011

@jasminet pracujem ale nemá to scetelem nič spoločné ani netušia kde robim nikdy sa ma to nepýtalai ani som im to nevyplnovala

jasminet
7. aug 2011

@elise ma to vela spolocne, pretoze velmi lahko sa v soc. poistovni da zistit tvoj plat z ktoreho ti zamestnavatel plati odvody... 😉

elise
7. aug 2011

@jasminet nie je to také jednoduché, ale nemusíš sa do mna navážať.🙂

jasminet
7. aug 2011

@elise navazat? 😉 je to jednoduche, schvalovala som uvery, takze velmi dobre viem ake to je jednoduche 😀

redangel32
7. aug 2011

tieto spolocnosti ziju z urokov,takze nejake extremne preverovanie z ich strany asi nehrozi. Ja som rada,ze som sa toho uz zbavila. Skor ma prekvapilo to,ze po telefonickom rozhovore som chcela uplne ukoncit aky kolvek kontakt s nimi. (jasne som povedala,ze nakolko mam vsetko vyrovnane,nech ma viac nekontaktuju a KONIEC) Oni dobraci mi opat poslali kartu,heslo. Som myslela,ze ma picne. Velmi dobre vedia ako na spotrebitela. 😠

elise
7. aug 2011

@jasminet myslíš že je to jednoduché ale možno si mala šťastie na ľudí, ja som s cetelem spokojná, nemám problém a neriešime v tej to teme mna ak si sito nevšimla, sukromne spoločnosti nedostanu tak lahko informácie zo štátnej správy a tiež pri hypo v banke som musela odniesť tlačivo na sociálnu poisťovňu lebo banke info inak nedali. (popri iných papieroch) v cetelem mi neptrebalo žiadne potvrdenia ani príjem ani banku uviesť ani zamestnávatela.

mmart
4. okt 2011

Ahojte,
chcem sa opýtať, či niekto nevie. Ak si chcem zobrať úver v banke a mám úver aj v Ceteleme, vidia to banky v úverovom registri? Ako to funguje?

benne
4. okt 2011

@mmart vidia

mmart
4. okt 2011

ok, čiže nemá zmysel niečo zatajovať.... iba to som chcela vedieť. Ďakujem

benne
4. okt 2011

@mmart teoreticky môžete na to pri žiadosti o úver "zabudnúť", ale to si dovolte len v prípade, že na ceteleme nemáte dlh, upomienku a pod.

martinko22
9. apr 2015
Používateľ martinko22 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od martinko22.

Je dôležité upozorniť, že nebankový a bankový register sa po novom spája! Viac sa dozviete priamo od zastupiteľa Solusu: http://www.pozicka.sr/nebankovy-register-solus-rozhovor/ , super rozhovor, odporúčam prečítať

solavova
29. jún 2015

Ked si teraz zoberiem pôžičku od cetelemu od kedy budem v registri?Dakujem 🙂

janickamakovicka
29. júl 2015