Je možné vyjednať výhodnejšie podmienky?

Zodpovedané
1. jan 2024

Dobrý deň,

chcela by som Vás požiadať o radu, ako by ste nám poradili postupovať. Končí nám fixácia hypotéky a z TB nám prišiel návrh novej fixácie na 5 rokov z úrokom 5,1%. Boli sme sa informovať v banke aký úrok by nám dali pri 3-ročnej fixácii a teda 5,3%. Čo sa nám zdá dosť veľa. Navrhli nám ešte novú úverovú zmluvu s úrokom 4,8%. Do toho by neradi išli, pre prípad, ak by sme mali nárok na štátnu pomoc pri splácaní hypotéky.

Ako by sme mali postupovať?

Máme meniť banku?

Zmluvu by sme z dôvodu štátnej pomoci asi nechceli.

Je možnosť s bankou vyjednať ešte nejaké výhodnejšie podmienky?

Ďakujem

Dobrý deň,

štátna pomoc sa ráta iba na nezrefinancované hypotéky. Ak teda máte teraz v Tatra banke pôvodnú hypotéku, ktorú ste si nikdy nerefinancovali, tak osobne by som novú úverovú zmluvu neodporúčal.

Ja osobne by som na Vašom mieste ešte skúsil prísť do banky s nejakou konkurenčnou ponukou. Najlepšiu sadzbu Vám vedia nasimulovať v Prima banke (4% na 3 roky), tak skúste prísť s tým do Tatra banky, že máte takú ponuku, ale že radi by ste ostali v Tatra banke, či by sa nedalo ešte niečo vymyslieť a uvidíte.

Takisto záleží dosť aj od toho, aký máte zostatok hypotéky a o koľko sa Vám zvýši mesačná splátka. V niektorých prípadoch sa aj za cenu straty štátnej pomoci pre mladých oplatí hypotéku zrefinancovať inde. Napíšte mi kľudne do mailu zostatok Vašej hypotéky, aktuálny úrok a mesačnú splátku a novú mesačnú splátku, splatnosť hypotéky a ja Vám prepočítam, čo sa najviac oplatí vo Vašom prípade.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk