Je možné získať hypotéku na ornú pôdu v intraviláne?

Zodpovedané
11. jan 2021

Dobrý deň,

máme záujem kúpiť pozemok, no je zapísaný ako orná pôda v intraviláne.

Je možné na takýto pozemok získať hypotéku?

Ďakujem

Pekný deň,

predpokladám, že pozemok kupujete, lebo na ňom budete chcieť stavať. Štandardne si najskôr overte cez miestny stavebný úrad, či je možné na pozemku stavať. Tiež ako je to so sieťami.

Banka totiž postupuje podobne. Dobrú hypotéku dostanete na pozemok, ktorý je určený v územnom pláne aj na stavanie, má vyriešenú prístupovú cestu a ideálne aj siete (elektrika je minimum a voda je fajn, ak by tam bola).

Bez lepších podkladov sa ťažko k tomu vyjadruje. Hypotéka sa však dá získať aj na ornú pôdu v intraviláne.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk