Je možnosť navýšiť si hypotéku na momentálnu hodnotu nehnuteľnosti?

Zodpovedané
4. aug 2022

Dobrý deň,

hypotéku máme od roku 2017. Minulý rok sme ju stihli aj refinancovať a fixnúť si na 7 rokov lepší úrok. Od 2017 naša nehnuteľnosť veľmi stúpla na cene (vedeli by sme ju momentálne predať o 200 000 viac, aj nám ju banka tak ohodnotila.

Je možnosť navýšiť si hypotéku na momentálnu hodnotu nehnuteľnosti?

Alebo existuje nejaké %, o ktoré sa dá hypo navýšiť?

Dá sa toto navýšenie urobiť aj teraz počas stále platnej fixácie za rovnakých podmienok?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte existujúcu hypotéku na vašej nehnuteľnosti a potrebovali by ste, resp. chceli by ste vyčerpať na hypotéku viac peňazí, viete to urobiť dvoma spôsobmi. Buď si to viete znova celé zrefinancovať s bezúčelovým navýšením (v tomto prípade by sa vám menila úroková sadzba na celej výške hypotéky), alebo viete zobrať druhú hypotéku. Ten rozdiel, na ktorý máte nárok.

Ak máte hodnotu zakladanej nehnuteľnosti napríklad 200 000€, štandardne pri tejto hodnote môžete čerpať hypotéku do 80% z jej hodnoty, čiže do 160 000€ dokopy.

V prípade výnimiek sa dá aj na 90%, avšak toto financovanie nie je "istotka" a veľa bánk k tomuto financovaniu dáva aj prirážky k úrokovej sadzbe. Nižšie som pre vás pripojil článok na mojej webstránke, kde nájdete informácie o maximálnom bezúčelovom navýšení v jednotlivých bankách a takisto aj maximálne percento financovania, ktoré sa všeobecne poskytuje:

https://relyon.sk/hypoteky/refinancovanie-hypot...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk