Kde je najideálnejšie odkladať si peniaze z výplaty?

Zodpovedané
2. jan 2024

Dobrý deň,

chcem šetriť, no stále chcem mať k peniazom prístup.

Kde je najideálnejšie odkladať si peniaze z výplaty?

Ďakujem

Dobrý deň,

najlepší spôsob je tzv. "kyblíková metóda" investovania. Časť peňazí je dobré si nechať na účte alebo podúčte v banke, aby ste ich mali hneď k dispozícii. Štandardne odporúčam dva mesačné platy.

6 mesačných platov odporúčam mať na protiinflačnom účte, kde je minimálne riziko, kde máte peniaze rýchlo k dispozícii (do pár pracovných dní) a zároveň si ich ochraňujete pred infláciou zhodnotením aspoň 3/4% ročne.

To viete získať jedine buď investíciou do nehnuteľností (až na tú dostupnosť peňazí), alebo viete investovať do fondov s nehnuteľnosťami, aby ste ich mali k dispozícii rýchlejšie. Tých možností je na trhu veľa, aj v bankách aj správcovských spoločnostiach. Treba nájsť taký, ktorý Vám vyhovuje vo všetkých stránkach (riziko, výnos, dostupnosť, poplatky).

Ak je pre Vás táto možnosť potenciálna, pokojne mi napíšte na mail a môžem Vám porovnať všetky možnosti na trhu, aby ste si vedeli najlepšie vybrať.

Takisto odporúčam prečítať článok o ochrane peňazí pred infláciou, kde je toho spomenutého oveľa viac: https://relyon.sk/blog/ako-ochranit-peniaze-pre...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk